Často si myslíme, že moderní technologie vždycky byly moderní. Pravdou ale je, že mnoho dnešních technologií bylo ve skutečnosti vynalezeno mnohem dříve.
Očkování – 1796
První vakcína byla vynalezena již v 18. století lékařem Edwardem Jennerem a jednalo se o vakcínu proti pravým neštovicím. Vakcínu lékař vyzkoušel na osmiletém chlapci, kterého nejprve nakazil kravskými neštovicemi a po jeho uzdravení infikoval právě vakcinační dávkou neštovic. Ukázalo se, že se očkování zdařilo – chlapec byl imunní.
Baterie – 1800
Baterie byla vynalezena již v roce 1800 díky italskému vynálezci jménem Alessandro Volta. Volta ji původně nazval „umělým elektrickým orgánem“, což souviselo s tehdejší převažující teorií, že pro vodivost je nezbytná živočišná tkáň. Namísto ní ale použil kovové destičky a papír napuštěný kyselinou a solí a baterie byla na světě.
Mikrofon – 1876
Krátce po tom, co Alexander Graham Bell odhalil svůj nově vynalezený telefon, uvědomil si německý úředník Emile Berliner, že kvalita jeho transmitteru je velmi slabá, a tak ho vylepšil tím, že zesílil zvuk původního Bellova modelu. Bellovu společnost jeho práce tak zaujala, že ho najala do své laboratoře jako asistenta.
Myčka nádobí – 1886
Roku 1886 si na americkém patentovém úřadu podala Josephine Garis Cochran žádost o přijetí vlastního patentu – první myčky nádobí. Ve velkém kole bylo pomocí drátěného držáku připevněno špinavé nádobí a když se držák roztočil začala na něj stříkat voda se saponátem, která nádobí umyla.
Eskalátor – 1897
Lidé začali s mechanizací schodů ještě před počátkem 20. století a to díky newyorskému vynálezci Jesseovi Renovi. Jeho první model byl instalován na Coney Islandu a stal se okamžitě revolučním vynálezem hlavně pro průmyslové dělníky v továrnách, kteří díky němu mohli na dlouhé cestě do práce ulevit svým nohám.
Umělé srdce – 1961
S pomocí Dr. Henry Heimlicha přišel bavič Paul Winchell se svým prvním patentem, umělým srdcem. Přístroj byl ale nejprve zaveden mimo hrudní dutinu a trvalo ještě 20 let, než přišel Dr. Robert Jarvik s vynálezem, který mohl být úspěšně implantován i do lidského těla.
Internet – 1969
Dne 29. října 1969 krátce před půlnocí byla standfordkým výzkumným institutem zprovozněna experimentální síť ARPANET, která se používala pro přenos dat. Jednalo se o primitivní systém, ale položil základy internetu, jak ho známe dnes.