Známe vítěze cen Critics‘ Choice Awards


Nejčastěji nominovaným filmem se stala Favoritka (The Favourite), tím nejlepším se však stal snímek Roma.

ad8
(Getty Images)

Velkým vítězem celého večera se stal film Roma, který si odnesl ceny za nejlepší film, nejlepší zahraniční film a také za režii a cinematografii pro Alfonsa Cuaróna.

Již 24. ročník každoročního předávání cen Critics‘ Choice Awards se odehrálo v Santa Monice. Moderátorem večera byl Taye Diggs.

ad9 - 320x100_1

Film Favoritka (The Favourite) obdržel 14 nominací, nakonec si však odnesl, kromě ceny pro herečku Olivii Colma, pouze jednu cenu za nejlepší herecký ansámbl. Ve dvou kategoriích pro herečky byly kvůli nerozhodným výsledkům dvě vítězky. Lady Gaga za film Zrodila se hvězda (A Star IS Born) a Glenn Close za film Žena (The Wife) obě získaly cenu v kategorii nejlepší filmová herečka. V kategorii nejlepší herečka v krátkém seriálu nebo televizním filmu se na prvním místě umístily Amy Adams za roli v seriálu Ostré předměty (Sharp Objects) a Patricia Arquette za roli v seriálu Útěk z vězení v Dannemoře (Escape at Dannemora).

Podívejte se na kompletní seznam vítězů letošního předávání prestižních cen:

Best Picture

(Netflix)

Roma (VÍTĚZ)
Black Panther
BlacKkKlansman
The Favourite
First Man
Green Book
If Beale Street Could Talk
Mary Poppins Returns
A Star Is Born
Vice

Best Actor

(Greig Fraser / Annapurna Pictures)

Christian Bale – Vice (VÍTĚZ)
Bradley Cooper – A Star Is Born
Willem Dafoe – At Eternity’s Gate
Ryan Gosling – First Man
Ethan Hawke – First Reformed
Rami Malek – Bohemian Rhapsody
Viggo Mortensen – Green Book

Best Actress

(Sony Pictures Classics/Photofest)

Glenn Close – The Wife (VÍTĚZKA – NEROZHODNĚ)
Lady Gaga – A Star Is Born (VÍTĚZKA – NEROZHODNĚ)

Yalitza Aparicio – Roma
Emily Blunt – Mary Poppins Returns
Toni Collette – Hereditary
Olivia Colman – The Favourite
Melissa McCarthy – Can You Ever Forgive Me?

Best Supporting Actor

(Patti Perret/Universal Studios)

Mahershala Ali – Green Book (VÍTĚZ)
Timothée Chalamet – Beautiful Boy
Adam Driver – BlacKkKlansman
Sam Elliott – A Star Is Born
Richard E. Grant – Can You Ever Forgive Me?
Michael B. Jordan – Black Panther

Best Supporting Actress

(Courtesy of Annapurna Pictures)

Regina King – If Beale Street Could Talk (VÍTĚZKA)
Amy Adams – Vice
Claire Foy – First Man
Nicole Kidman – Boy Erased
Emma Stone – The Favourite
Rachel Weisz – The Favourite

Best Young Actor/Actress

(Linda Kallerus/A24)

Elsie Fisher – Eighth Grade (VÍTĚZKA)
Thomasin McKenzie – Leave No Trace
Ed Oxenbould – Wildlife
Millicent Simmonds – A Quiet Place
Amandla Stenberg – The Hate U Give
Sunny Suljic – Mid90s

Best Acting Ensemble

(Yorgos Lanthimos/Twentieth Century Fox)

The Favourite (VÍTĚZ)
Black Panther
Crazy Rich Asians
Vice
Widows

Best Director

(Netflix)

Alfonso Cuarón – Roma (VÍTĚZ)
Damien Chazelle – First Man
Bradley Cooper – A Star Is Born
Peter Farrelly – Green Book
Yorgos Lanthimos – The Favourite
Spike Lee – BlacKkKlansman
Adam McKay – Vice

Best Original Screenplay

(A24/Photofest)

Paul Schrader – First Reformed (VÍTĚZ)
Bo Burnham – Eighth Grade
Alfonso Cuarón – Roma
Deborah Davis and Tony McNamara – The Favourite
Adam McKay – Vice 
Green Book
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski – A Quiet Place

Best Adapted Screenplay

(Anapurna Pictures)

Barry Jenkins – If Beale Street Could Talk (VÍTĚZ)
Ryan Coogler, Joe Robert Cole – Black Panther
Nicole Holofcener, Jeff Whitty – Can You Ever Forgive Me?
Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters – A Star Is Born
Josh Singer – First Man
Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee – BlacKkKlansman

Best Cinematography

(Carlos Samonte)

Alfonso Cuarón – Roma (VÍTĚZ)
James Laxton – If Beale Street Could Talk
Matthew Libatique – A Star Is Born
Rachel Morrison – Black Panther
Robbie Ryan – The Favourite
Linus Sandgren – First Man

Best Production Design

(Matt Kennedy/Marvel Studios)

Hannah Beachler, Jay Hart – Black Panther (VÍTĚZ)
Eugenio Caballero, Barbara Enriquez – Roma
Nelson Coates, Andrew Baseman – Crazy Rich Asians
Fiona Crombie, Alice Felton – The Favourite
Nathan Crowley, Kathy Lucas – First Man
John Myhre, Gordon Sim – Mary Poppins Returns

Best Editing

(Courtesy of Universal Pictures and DreamWorks Pictures)

Tom Cross – First Man (VÍTĚZ)
Jay Cassidy – A Star Is Born
Hank Corwin – Vice
Alfonso Cuarón, Adam Gough – Roma
Yorgos Mavropsaridis – The Favourite
Joe Walker – Widows

Best Costume Design

(Courtesy of Walt Disney Studios Motion Pictures)

Ruth Carter – Black Panther (VÍTĚZKA)
Alexandra Byrne – Mary Queen of Scots
Julian Day – Bohemian Rhapsody
Sandy Powell – The Favourite
Sandy Powell – Mary Poppins Returns

Best Hair and Makeup

(Matt Kennedy/Annapurna Pictures)

Vice (VÍTĚZ)
Black Panther
Bohemian Rhapsody
The Favourite
Mary Queen of Scots
Suspiria

Best Visual Effects

(Courtesy of Strategy PR)

Black Panther (VÍTĚZ)
Avengers: Infinity War
First Man
Mary Poppins Returns
Mission: Impossible – Fallout
Ready Player One

Best Animated Feature

(Courtesy of Sony Pictures Animation)

Spider-Man: Into the Spider-Verse (VÍTĚZ)
The Grinch
Incredibles 2
Isle of Dogs
Mirai
Ralph Breaks the Internet

Best Action Movie

(Courtesy of Paramount Pictures)

Mission: Impossible – Fallout (VÍTĚZ) 
Avengers: Infinity War
Black Panther
Deadpool 2
Ready Player One
Widows

Best Comedy

(Warner Bros./Photofest)

Crazy Rich Asians (VÍTĚZ)
Deadpool 2
The Death of Stalin
The Favourite
Game Night
Sorry to Bother You

Best Actor in a Comedy

(Annapurna Pictures)

Christian Bale – Vice (VÍTĚZ)
Jason Bateman – Game Night
Viggo Mortensen – Green Book
John C. Reilly – Stan & Ollie
Ryan Reynolds – Deadpool 2
Lakeith Stanfield – Sorry to Bother You

Best Actress in a Comedy

(Credit: Left Bank Pictures)

Olivia Colman – The Favourite (VÍTĚZKA)
Emily Blunt – Mary Poppins Returns
Elsie Fisher – Eighth Grade
Rachel McAdams – Game Night
Charlize Theron – Tully
Constance Wu – Crazy Rich Asians

Best Sci-Fi/Horror Movie

(Jonny Cournoyer/Paramount Pictures)

A Quiet Place (VÍTĚZ)
Annihilation
Halloween
Hereditary
Suspiria

Best Foreign-Language Film

(Courtesy of Netflix)

Roma (VÍTĚZ)
Burning
Capernaum
Cold War
Shoplifters

Best Song

(Clay Enos/Warner Bros. Entertainment Inc)

“Shallow” – A Star Is Born (VÍTĚZ)
“All the Stars” – Black Panther
“Girl in the Movies” – Dumplin’
“I’ll Fight” – RBG
“The Place Where Lost Things Go” – Mary Poppins Returns
“Trip a Little Light Fantastic” – Mary Poppins Returns

Best Score

(Daniel McFadden/Universal)

Justin Hurwitz – First Man (VÍTĚZ)
Kris Bowers – Green Book
Nicholas Britell – If Beale Street Could Talk
Alexandre Desplat – Isle of Dogs
Ludwig Göransson – Black Panther
Marc Shaiman – Mary Poppins Returns

Best Drama Series

(Courtesy of FX)

The Americans (FX) (VÍTĚZ)
Better Call Saul (AMC)
The Good Fight (CBS All Access)
Homecoming (Amazon)
Killing Eve (BBC America)
My Brilliant Friend (HBO)
Pose (FX)
Succession (HBO)

Best Actor in a Drama Series

(Eric Liebowitz/FX)

Matthew Rhys – The Americans (FX) (VÍTĚZ)
Freddie Highmore – The Good Doctor (ABC)
Diego Luna – Narcos: Mexico (Netflix)
Richard Madden – Bodyguard (Netflix)
Bob Odenkirk – Better Call Saul (AMC)
Billy Porter – Pose (FX)
Milo Ventimiglia – This Is Us (NBC)

Best Actress in a Drama Series

(Courtesy of BBC America)

Sandra Oh – Killing Eve (BBC America) (VÍTĚZKA)
Jodie Comer – Killing Eve (BBC America)
Maggie Gyllenhaal – The Deuce (HBO)
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale (Hulu)
Elizabeth Olsen – Sorry for Your Loss (Facebook Watch)
Julia Roberts – Homecoming (Amazon)
Keri Russell – The Americans (FX)

Best Supporting Actor in a Drama Series

(Craig Blankenhorn)

Noah Emmerich – The Americans (FX) (VÍTĚZ)
Richard Cabral – Mayans M.C. (FX)
Asia Kate Dillon – Billions (Showtime)
Justin Hartley – This Is Us (NBC)
Matthew Macfadyen – Succession (HBO)
Richard Schiff – The Good Doctor (ABC)
Shea Whigham – Homecoming (Amazon)

Best Supporting Actress in a Drama Series

(John P. Johnson/HBO)

Thandie Newton – Westworld (HBO) (VÍTĚZKA)
Dina Shihabi – Jack Ryan (Amazon)
Julia Garner – Ozark (Netflix)
Rhea Seehorn – Better Call Saul (AMC)
Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale (Hulu)
Holly Taylor – The Americans (FX)

Best Comedy Series

(Amazon Studios)

The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon) (VÍTĚZ)
Atlanta (FX)
Barry (HBO)
The Good Place (NBC)
The Kominsky Method (Netflix)
The Middle (ABC)
One Day at a Time (Netflix)
Schitt’s Creek (Pop)

Best Actor in a Comedy Series

(John P. Johnson/HBO)

Bill Hader – Barry (HBO) (VÍTĚZ)
Hank Azaria – Brockmire (IFC)
Ted Danson – The Good Place (NBC)
Michael Douglas – The Kominsky Method (Netflix)
Donald Glover – Atlanta (FX)
Jim Parsons – The Big Bang Theory (CBS)
Andy Samberg – Brooklyn Nine-Nine (Fox)

Best Actress in a Comedy Series

(Courtesy of Amazon)

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon) (VÍTĚZ)
Rachel Bloom – Crazy Ex-Girlfriend (The CW)
Allison Janney – Mom (CBS)
Justina Machado – One Day at a Time (Netflix)
Debra Messing – Will & Grace (NBC)
Issa Rae – Insecure (HBO)

Best Supporting Actor in a Comedy Series

(Courtesy of HBO)

Henry Winkler – Barry (HBO) (VÍTĚZ)
William Jackson Harper – The Good Place (NBC)
Sean Hayes – Will & Grace (NBC)
Brian Tyree Henry – Atlanta (FX)
Nico Santos – Superstore (NBC)
Tony Shalhoub – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon)

Best Supporting Actress in a Comedy Series

(Courtesy of Amazon Studios)

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel (Amazon) (VÍTĚZKA)
Betty Gilpin – GLOW (Netflix)
Laurie Metcalf – The Conners (ABC)
Rita Moreno – One Day at a Time (Netflix)
Zoe Perry – Young Sheldon (CBS)
Annie Potts – Young Sheldon (CBS)
Miriam Shor – Younger (TV Land)

Best Limited Series

(Jeff Daly/FX)

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX) (VÍTĚZ)
A Very English Scandal (Amazon)
American Vandal (Netflix)
Escape at Dannemora (Showtime)
Genius: Picasso (National Geographic)
Sharp Objects (HBO)

Best Movie Made for TV

(Peter Kramer/NBC)

Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC) (VÍTĚZ)
Icebox (HBO)
King Lear (Amazon)
My Dinner With Hervé (HBO)
Notes From the Field (HBO)
The Tale (HBO)

Best Actor in a Movie Made for Television or Limited Series

(Patrick Harbron/FX)

Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX) (VÍTĚZ)
Antonio Banderas – Genius: Picasso (National Geographic)
Paul Dano – Escape at Dannemora (Showtime)
Benicio Del Toro – Escape at Dannemora (Showtime)
Hugh Grant – A Very English Scandal (Amazon)
John Legend – Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)

Best Actress in a Movie Made for Television or Limited Series

(Courtesy of HBO)

Amy Adams – Sharp Objects (HBO) (VÍTĚZKA – NEROZHODNĚ)
Patricia Arquette – Escape at Dannemora (Showtime) (VÍTĚZKA – NEROZHODNĚ)

Connie Britton – Dirty John (Bravo)
Carrie Coon – The Sinner (USA Network)
Laura Dern – The Tale (HBO)
Anna Deavere Smith – Notes From the Field (HBO)

Best Supporting Actor in a Movie Made for Television or Limited Series

(Robert Viglasky)

Ben Whishaw – A Very English Scandal (Amazon) (VÍTĚZ)
Brandon Victor Dixon – Jesus Christ Superstar Live in Concert (NBC)
Eric Lange – Escape at Dannemora (Showtime)
Alex Rich – Genius: Picasso (National Geographic)
Peter Sarsgaard – The Looming Tower (Hulu)
Finn Wittrock – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)

Best Supporting Actress in a Movie Made for Television or Limited Series

(Anne Marie Fox/HBO)

Patricia Clarkson – Sharp Objects (HBO) (VÍTĚZKA)
Ellen Burstyn – The Tale (HBO)
Penelope Cruz – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Julia Garner – Dirty John (Bravo)
Judith Light – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)
Elizabeth Perkins – Sharp Objects (HBO)

Best Animated Series

(Courtesy of Netflix)

BoJack Horseman (Netflix) (VÍTĚZ)
Adventure Time (Cartoon Network)
Archer (FXX)
Bob’s Burgers (Fox)
The Simpsons (Fox)
South Park (Comedy Central)

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu