300x600 (2)_mobile

Celebrity, kterým se podařilo vydělat miliony dolarů mimo Hollywood


Herci a herečky, atleti a atletky nebo muzikanti a muzikantky si v Hollywoodu jistě vydělávají spoustu peněz. Přestože je jednoduché si koupit další jachtu nebo dům, ti nejchytřejší z nich vědí, do čeho investovat.

ad8

Často se stává, že celebrity investují do podnikání, které dobře znají. Například Brad Pitt založil společnost „Plan B productions“, která produkovaly oscarové filmy jako Moonlight nebo 12 Years a Slave. Další možností je, že celebrity investují do neznámého businessu a využijí svou slávu k tomu, aby dostali společnost do podvědomí společnosti. Občas se stane, že jejich investice se nevyvedou, ale vy si v následujícím článku můžete přečíst o některých, kterým to vyšlo.

Ashton Kutcher byl brzkým investorem do společností Uber, Airbnb a Spotify

ad9 - 320x100_1
(Gettyimages.com)

Kromě toho, že je Ashton hvězdou spousty filmů nebo seriálu Dva a půl chlapa, vydělal miliony dolarů investicí do několika firem skrze fond „A-Grade Investments“, který měl v roce 2013 hodnotu více než 100 milionů dolarů. Jeho firma se specializuje na investice do technologických startupů.

Beyoncé také investuje do technologický startupů

(Gettyimages.com)

Kromě značky sportovního oblečení Ivypark, investovala zpěvačka Beyoncé více než 150 000 dolarů do aplikace jménem „Sidestep“, která nabízí přístup ke koncertům a dárkovým předmětům. Aplikace vydělala v minulém roce 2 miliony dolarů, což je desetkrát více než dva roky zpět.

Jay Z vlastní rozlehlé impérium

(Gettyimages.com)

Jay Z je jedním z nejbohatších hudebníků díky jeho úspěšné hudební kariéře. Jeho nahrávací společnost a streamingová služba Tidal mu bezpochyby pomáhá ke zvětšování jeho impéria. Dále pak Jay Z vlastní podíly ve stadionech, kosmetických společnostech, společnosti „Sovereign Brands“, která se zabývá víny a ostatním alkoholem nebo aplikaci, která slouží k rezervaci letenek. Tyto investice mají hodnotu několika milionů dolarů samy o sobě.

Společnost Goop herečky Gwyneth Paltrow vydělala miliony

(Gettyimages.com)

Společnost Goop je terčem výsměch kvůli tomu, že online prodává předražené tretky, ale Paltrow evidentně přesvědčila investory, že se jedná o slibný business. Podle CNBC vydělala 20 milionů dolarů v kapitálu, přestože původně byl Goop pouze osobní blog. Přesto však není známo, jestli je společnost výdělečná. V roce 2014 vyšlo na povrch, že dluží 1,2 milionu dolarů. V současnosti to ale vypadá, že se tento e-business rozrůstá.

Robert DeNiro vlastní několik japonských restaurací

(Gettyimages.com)

DeNiro se rozhodl spolupracovat se známým japonským šéfkuchařem Nobu Matsuhisa a dohromady založili v New Yorku restaurace Nobu, které od té doby můžeme najít ve velkém množství měst na světě. V roce 2015 byla společnost ohodnocena na 500 milionů dolarů.

George Clooney prodal svou tequillovou značku za 1 miliardu dolarů

(Gettyimages.com)

George Clooney a manžel Cindy Crawford – Rande Gerger se rozhodli, že chtějí mít svou vlastní tequillu na chvíle, kdy spolu trávili čas v Mexiku. Pracovali s destilátorem a vytvořili tequillu, kterou oba zbožňovali. Potom, co mezi sebou a přáteli po dobu pěti let zkonzumovali ročně okolo tisíce lahví se rozhodli, že s tím půjdou na veřejnost. Casamigos Tequila vznikla v roce 2013.

Značka se stala velmi úspěšnou a byla oceněna blogy, které se zaměřují na alkohol, Oprah Winfrey jí propagovala a zaplaceny jí byly i drahé reklamní kampaně.

V červnu roku 2017 se Clooney a Gerber rozhodli, že zpeněží svůj úspěch a prodali Casamigos Tequila za 1 miliardu dolarů britské společnosti Diageo.

Ryan Reynolds vlastní jednu z nejúspěšnějších značek ginu na světě

(Gettyimages.com)

Stejně jako Clooney je Reynolds součástí alkoholového trhu. V únoru se stal vlastníkem ginu Aviation, který je považován za osmý nejlepší gin v historii. Mimo to je Reynolds také tváří šperkové společnosti Piaget.

Dr. Dre založil společnost vyrábějící sluchátka a následně ji prodal společnosti Apple za 3 miliardy dolarů

(Gettyimages.com)

Spolu s hudebním producentem Jimmym Iovinem založil Dr. Dre v roce 2006 společnost Beats Electronics – stylového výrobce sluchátek. V roce 2014 uskutečnil Apple největší akvizici v jeho historii tím, že společnost odkoupil za 3 miliardy dolarů.

Kim Kardashian West vybudovala několik společností na základě své značky

(Gettyimages.com)

Kim je často považována za člověka bez talentu, ale jedno se jí musí nechat. Svou image proměnila ve fungující business. Její mobilní hra „Kim Kardashian: Hollywood“ vydělala více než 160 milionů dolarů během dvou let. V roce 2015 prodala více než 125 000 kopií své knihy „Selfish“, která stála 20 dolarů za kus. V současné době se soustředí na make-up, díky kterému nepřestává vydělávat další a další peníze.

Rihanna vybudovala impérium krásy

(Gettyimages.com)

V roce 2017 vypustila Rihanna do světa řadu dekorativní kosmetiky Fenty Beauty, která se proslavila hlavně svým širokým spektrem odstínů. Jen v prvním měsíci dokázala značka vydělat 72 milionů dolarů.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
15 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format