Animovaný film Jak vycvičit draka se povedl i potřetí a sklízí jednu pochvalu za druhou


(Dragonshiddenworld.com)

Očekávané pokračování filmů Jak vycvičit draka se v Čechách dostalo do kin 21. února. Od té doby není pochyb, že i třetí (a zároveň poslední) film z této série se tvůrcům nadmíru vydařil. Na Česko-Slovenské filmové databázi prozatím od diváků sklidil hodnocení 84 %.

ad8
(Dragonshiddenworld.com)

Režisér a scénárista Dean DeBlois dokončil svou „dračí“ sérii s velkým úspěchem. Animace je stále roztomilá a fenomenální, stejně jako u prvního dílu a soundtrack od Johna Powella perfektně dokresluje vizuální stránku. Příběh dospívajících přátel spěje ke konci, ale ačkoliv trochu tušíte, jak to dopadne, absolutní závěr slibuje velmi emocionální chvilky. Tvůrci dokázali udržet laťku hodně vysoko a vybudovat jednu z nejlepších animovaných trilogií v historii kinematografie.

 

Děj se odehrává na ostrově Blp, což je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat.

ad9 - 320x100_1
(Dragonshiddenworld.com)

Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas?

(Dragonshiddenworld.com)
(Dragonshiddenworld.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
14 shares

adform


Zavřít reklamu