300x600 (2)_mobile

10 přesvědčivých teorií o Nočním králi z Game of Thrones


1. Je Noční král pradávný Stark?

První ze spekulací je ta, že Noční král patří do rodu Starků a tohle je jeden z přesvědčivých důkazů: Chůva rodiny Starků jednou řekla Branovi (v knize), že Noční král byl Stark a jmenoval se Brandon. Kromě toho by i motto „Zima se blíží“ mohlo odkazovat ke spojenectví Nočního krále s Bílými chodci.

ad8
2. Noční král schválně nalákal Daenerys na Sever, aby získal draka.

S touto teorií souvisí názor, že musí existovat nějaký důvod, proč Bílí chodci ihned nezaútočili na Jona Snowa a jeho skupinu na zamrzlém jezeře. Spekuluje se, že Noční král věděl, že Jonovo ohrožení Daenerys a její draky přiláká, což podle této teorie bylo také jeho cílem – získat draka pro sebe. S tím souvisí také skutečnost, že Noční král byl na draky připravený. Přišel totiž s oštěpem – nástrojem, který není typickou zbraní Bílých chodců.

(Instagram.com)
3. Noční král má stejnou schopnost vizí jako Brandon Stark.

Vypadá to, že noční král skutečně dobře věděl, že se Daenerys objeví, a byl také velmi dobře připravený na získání draka. Tato teorie naznačuje, že Noční král má stejné schopnosti jako Bran, což by také mohlo vysvětlovat jejich vzájemné propojení.

ad9 - 320x100_1
4. Nočním králem je celou dobu Bran Stark.

Jednou z nejpopulárnějších teorií je ta, že Bran je Noční král. Podle ní se Bran několikrát vrátil do minulosti, aby zastavil Bílé chodce. Nejprve tímto způsobem přiměl Aeryse připravit oheň, aby „je spálil všechny“ (nikoli však všechny z Králova přístaviště, ale všechny Bílé chodce), což ale nevyšlo a z Aeryse se stal Šílený král.

Bran se tedy vrátil ještě dále do minulosti a stal se z něj Brandon Stavitel, který postavil Zeď, aby oddělil Bílé chodce od zbytku Západozemí.

Naposledy se Bran vrátil do minulosti, kde se vtělil do člověka, ze kterého děti lesa vytvořily Nočního krále. Zpět se však už nemůže dostat.

(Instagram.com)
5. Je Noční král dokonalým měničem?

Podle této teorie je Noční král schopen převtělení do tisíce mrtvých současně. Od Brana víme, že převtělit se do zvířat je relativně snadné, ale u lidí to jde jen velmi těžko. Mrtví však nemají mysl a dají se tak velmi snadno ovládat. Tato teorie mimo jiné také vysvětluje to, proč Noční král může vidět Brana. Měnič totiž může vždy vycítit přítomnost jiného měniče.

6. Noční král a Azor Ahai jsou jedna a ta samá osoba.

Azor Ahai má být podle bájného proroctví postava, která zachrání svět. Co když se ale jedná o Nočního krále? Objevil se názor, že publikum Game of Thrones má sice za to, že Noční král je záporná postava, ale co když se na to díváme pouze z jedné strany? Podle proroctví má Azor Ahai probudit draka, což v podstatě udělal Noční král s Viserionem. Navíc víme, že děti lesa vytvořily Bílé chodce kvůli obraně před lidmi. Takže co když tím zlem, které má Azor Ahai porazit není temnota, ale lidstvo samo?

(Instagram.com)
7. Brož nočního krále prozrazuje jeho původ.

Jaký se skrývá význam za broží Nočního krále? Tato teorie tvrdí, že Noční král byl ve skutečnosti prvním velitelem noční hlídky. Jeho brož dle této teorie totiž reprezentuje lebku havrana na vrcholu hradní věže. Zde se můžete podívat na obrázek, který tyto podobnosti znázorňuje: http://imgur.com/a/JgOwb

8. Jon Snow je předurčen k tomu stát se Nočním králem.

Knižní předloha neustále naznačuje, že se Jon Snow stane králem a podle jedné z teorií se bude jednat právě o Nočního krále. Navíc víme, že by Noční král mohl být úzce propojen s rodem Starků. Co by se tedy stalo, kdyby se Jon opravdu stal Nočním králem?

(Instagram.com)
9. Rhaegar Targaryen je naživu. On je Noční král.

Co když Rhaegar Targaryen, biologický otec Jona Snowa, nikdy nezemřel a proměnil se v Nočního krále? Tato teorie se opírá o tvrzení, že jsme nikdy neviděli jeho smrt na obrazovce. Vysvětlovalo by to i to, jaktože je Noční král schopen procházet ohněm – rod Targaryenů je přece odolný vůči ohni. Bude se tedy poslední velký konflikt odehrávat mezi otcem a synem?

10. Cersei je Noční král

Co když je Nočním králem (tedy vlastně královnou) Cersei Lannister? Té se doposud dařilo přechytračit většinu svých rivalů, takže co když ve snaze zlikvidovat své největší soupeře – Jona a Daenerys – hraje pouze hodně dlouhou hru a je Nočním králem? To by vysvětlovalo, proč si nechává velmi krátké vlasy (stejně jako Noční král) a proč se poslední dobou tolik zaplétala s magií.

(Instagram.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
249 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format