10 věcí, které jste nevěděli o filmu Matrix


Will Smith řekl, že odmítl roli Nea.

ad8

Will Smith řekl v jednom svém videu na YouTube, že v minulosti odmítl roli Nea, kterou nakonec ztvárnil Keanu Reeves. Místo toho prý vzal roli ve filmu Wild Wild West. Přestože na své rozhodnutí není pyšný, říká, že vše dopadlo, jak mělo. Reeves se podle něj na roli hodil perfektně.

Jada Pinket-Smith se ucházela o roli Trinity, ale mezi ní a Reevesem prý nebyla žádná chemie.

ad9 - 320x100_1

Přestože se z nich později stali přátelé, při castingu mezi nimi nebyla žádná chemie. Proto pak roli Trinity ztvárnila Carrie-Anne Moss. Jada se nakonec v dalších pokračováních objevila v roli Niobe.

Film vyhrál několik významných cen.

V roce 2000 vyhrál Matrix Oskara za zvuk, zvukové efekty a jejich úpravu, vizuální efekty a filmové úpravy. Stal se tak vítězem v každé kategorii, ve které byl nominován.

Matrix se natáčel 118 dní.

Původně se mělo natáčet 90 dní, ale nakonec to trvalo 118 dní.

Existuje důvod, proč Neo skoro nepoužívá kopy v bojových scénách.

(Warner Bros)

Těsně před tréninkem bojových umění, kterého se Reeves před natáčením účastnil, podstoupil operaci krku a musel nosit krunýř. Při jeho rekonvalescenci pro něj bylo těžké kopat.

Znaky v kódu na začátku filmu byly naskenovány z kuchařek.

(Warner Bros)

Zelené znaky, které se objevují v úvodní části filmu, měly vypadat jako počítačový kód. Reálně jsou to ale nesmysly.

Simon Whiteley měl na starosti vizuální efekty a řekl, že záhadný kód je vlastně kombinace otočených znaků a čísel, které naskenoval z japonských kuchařek jeho manželky.

Matrix byl natočen v Austrálii, aby se cena za produkci nevyšplhala příliš vysoko.

Film byl natočen v Austrálii za 60 milionů dolarů. Vedení Warner Brothers potvrdilo, že by stálo přibližně 95 milionů dolarů film natočit, pokud by se produkce odehrávala v Americe.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu