Mistrovství světa v hokeji je za dveřmi. Co všechno je třeba o letošním šampionátu vědět?


(Instagram.com/narodnitym)

Sportovní fanoušci se konečně dočkali. V pátek večer odstartuje Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 a to hned zápasem Česka proti Švédsku. Přinášíme vám seznam toho, co všechno potřebujete před vypuknutím 83. světového šampionátu znát.

ad8

1. Letošní mistrovství je nám velmi blízké, a to zejména geograficky. Koná se totiž u našich sousedů na Slovensku. O volbě Slovenska bylo rozhodnuto již na kongresu v roce 2015, v průběhu mistrovství v České republice. Kdo by měl zájem některý ze zápasů navštívit, má na výběr ze dvou stadionů. Skupina A si zahraje ve Steel Areně v Košicích a skupina B na Zimním stadionu Ondreje Nepely v Bratislavě. Pokud chcete zafandit českému týmu, vyrazte do Bratislavy. Ale pozor, volných lístků už moc nezbývá.

(Instagram.com/2019iihfworlds)

2. Český tým si zahraje už první den, tedy v pátek 10. května ve 20:15, a start to bude hned na úvod tvrdý. Bojovat bude proti favorizovanému Švédsku, vítězi z loňského roku. Další zápasy ho čekají v sobotu 11. května (Norsko), v pondělí 13. května (Rusko), ve čtvrtek 16. května (Lotyšsko), v pátek 17. května (Itálie), v neděli 19. května (Rakousko) a v úterý 21. května (Švýcarsko). A pokud vše vyjde, možná uvidíme národní barvy i 26. května, kdy se bude hrát o zlatou medaili.

ad9 - 320x100_1
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu