Prahu zaplavilo 500 žlutých sdílených elektrokol


(Facebook.com)

Praha má kromě růžových kol a zelených koloběžek nově k dispozici také žlutá elektrokola. Společnost Freebike nabízí technologicky nejpokročilejší bezstanicový e-bikesharing, tak neváhejte a mrkněte taky, jestli se ve vaší blízkosti nějaké nenachází.

ad8

A jak si kolo můžete vypůjčit? Úplně jednoduše, pokud už jste si v Praze půjčovali nějaký jiný sdílený prostředek, máte to nejspíš v malíčku. Stáhněte a nainstalujte si Freebike aplikaci do svého telefonu, vyberte si tarif, zaregistrujte se a obratem obdržíte svoje přihlašovací jméno a heslo do aplikace.

 

Vybrané kolo si půjčíte buď na mapě v aplikaci stisknutím „Půjčit kolo“, nebo můžete do aplikace načíst QR kód, který je ukrytý pod sedátkem kola. Po provedení výpůjčky zbývá ještě 2x krátce stisknout brzdu a tím své kolo aktivujete k jízdě.

ad9 - 320x100_1

Bez zapnutého elektromotoru máte prvních deset minut zdarma, potom dáte za každou minutu korunu. Pokud elektromotor zapnete, zvýší se sazba na dvě koruny za minutu.

(Facebook.com)

Na kole můžete jezdit kdekoliv ve vyznačené oblasti ohraničené tlustou červenou čárou na mapě v aplikaci. Tuto oblast tvoří částečně červené zóny, kde je možné volně jezdit, ale vrátit kolo jde pouze do virtuálních stanic. Mimo červené zóny je možné kolo vrátit buď zdarma do virtuální stanice, nebo i mimo ně za parkovací poplatek 25 Kč.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
126 shares

adform


Zavřít reklamu