Děti v Itálii nebudou moci chodit do školek, pokud nebudou očkovány


(Getty Images)

V Itálii byl schválen nový zákon, díky kterému může být dětem zakázán vstup do školek, pokud nejsou správně očkovány. Tím se snaží bojovat proti rozšiřujícímu se počtu případů spalniček.

ad8

Podle nového zákona mohou být děti mladší 6 let odmítnuty ze školek, pokud nebyly naočkovány proti klasickým dětským nakažlivým nemocem jako jsou plané neštovice, obrna, spalničky, příušnice a zarděnky. Rodiče dětí ve věku 6–16 let mohou dostat pokutu, pokud nebudou jejich děti očkovány. Těm už ale vstup do škol zakázán nebude.

Rodičům hrozí pokuty až 500 EUR.

ad9 - 320x100_1
(Thomson Reuters)

Podle BBC byl místními autoritami v Bologni rozeslán dopis o vyřazení ze školek asi 300 rodičům dětí a přibližně dalším 5 000 byl poslán požadavek na aktualizaci očkovacích průkazů.

V minulém měsíci nemohl osmiletý chlapec, který přežil rakovinu, nastoupit do školy, protože se jednalo až o velký risk. Nevakcinované děti by mohly ohrozit jeho imunitní systém.

Poslední data EU ukazují, že v Lednu bylo nahlášeno v Itálii 165 případů spalniček. Celkově také Itálie nesplňuje proočkovanost 95 %, která je doporučena Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
25 shares

adform


Zavřít reklamu