Nová „trashtag“ výzva ovládá internet. Lidé uklízejí veřejná prostranství a chlubí se výsledky na sociálních sítích


Hashtagy a challenge slouží obvykle k pobavení a vytváření vtipného obsahu na internetu. Nová výzva, která se za poslední dny stala virální, si ovšem klade vyšší cíle – zachránit planetu. Účastníci pod hashtagem #trashtag sdílejí fotografie, jak zbavují své okolí odpadků.

ad8

Odpadky na plážích, v ulicích i v lese začínají představovat globální problém. Miliony tun odpadu skončí každý rok v oceánech, kde významným způsobem poškozují mořskou faunu. Problém se ovšem netýká jen přímořských států, nýbrž i těch vnitrozemských, kde odpad končí nejčastěji v řekách, odkud se odplavuje do moře.

Aby trochu ulevil životnímu prostředí, rozhodl se uživatel sítě reddit.com založit výzvu s názvem trashtag, která podněcuje lidi k úklidu svého okolí.  “Máme tu novou výzvu pro vás, všechny znuděné teenagery. Pořiďte snímek místa, které potřebuje nutně vyčistit a potom vyfoťte, jak se vám to podařilo,“ stojí na stránkách. Lidé nelenili a do výzvy se během několika dnů zapojilo neuvěřitelné množství. Podívejte se na výběr nejpovedenějších fotek před a po:

ad9 - 320x100_1

1)

(Reddit.com)

2)

(Twitter.com)

3)

(Reddit.com)

4)

(Twitter.com)

5)

(Twitter.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
2272 shares

adform


Zavřít reklamu