V novém snímku Tolkien se diváci dozví, jak se zrodil příběh Pána Prstenů


(Fox Searchlight Pictures)

Postava jednoho z nejslavnějších fantasy spisovatelů všech dob J.R.R. Tolkiena byla natolik zajímavá, že bylo jen otázkou času, než se někdo ujme filmového zpracování jeho života. Nakonec se této příležitosti chytlo studio Fox a právě vypustilo do světa druhý trailer k filmu, který v kinech uvidíme 9. května.

ad8

Johna Ronalda Reuela Tolkiena znají všichni jako autora oblíbené trilogie Pán Prstenů a Hobita. Málokdo už ale ví, jaký měl spisovatel život a jaké události ho vedly k sepsání jednoho z největších příběhů světové literatury. Nový biografický film s prostým názvem Tolkien se proto pokusí divákům osobnost spisovatele přiblížit.

Tvůrci filmu se zaměřili na Tolkienova raná léta, počínaje studiem na Oxfordu a seznámením se se svou jedinou celoživotní láskou Edith Brattovou, konče událostmi první světové války, v níž Tolkien bojoval. Právě v tomto období začal spisovatel získávat prvotní inspirace k sepsání svého fantasy příběhu.

ad9 - 320x100_1
(Fox Searchlight Pictures)

V hlavních rolích se objeví herec Nicholas Hoult, kterého diváci znají ze série X-Men, a Lily Collins, jež se proslavila rolí ve filmu S láskou, Rosie. Do režisérského křesla usedl kyperský tvůrce Dome Karukoski.

Jestli bude mít životopisný snímek podobný úspěch jako spisovatelovy příběhy ze světa Středozemě, to se dozvíme až v květnu. Už nyní se ale můžeme podívat na dva trailery, které navnazují na slibnou podívanou.

 

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
10 shares

adform


Zavřít reklamu