Kontroverzní dokument o Michaelu Jacksonovi „Leaving Neverland“ je dostupný na HBO


(HBO)

Dokument, který adresuje sexuální obvinění proti legendárnímu Michaelu Jacksonovi, měl premiéru tuto neděli na HBO.

ad8

Čtyřhodinový dokument, který je rozdělen do dvou částí, zanechal publikum na festivalu Sundance v šoku. V dokumentu je podle lidí z publika spousta šokujících a nových detailů, které se týkají obvinění proti Jacksonovi. Rodina zpěváka tvrdí, že film je součástí kampaně, ve které jde pouze o peníze.

Film je natočen a produkován britským filmařem Danem Reedem. V dokumentu se seznámíme s příběhy dvou mužů, kteří byli údajně sexuálně zneužíváni zesnulou popovou hvězdou po dobu několika let v osmdesátých a devadesátých letech. Wade Robson a Jimmy Safechuck mluví o jejich vztahu s Michaelem Jacksonem, který začal v jejich 7 a 10 letech. Ve filmu uvidíme také rozhovory s jejich matkami, sourozenci a manželkami.

ad9 - 320x100_1
(HBO)

Oba muži v minulosti popřeli, že byli Jacksonem sexuálně zneužíváni. Safechuck v roce 1993 a Robson v roce 2005. V roce 2013 se ale oba veřejně vyjádřili, že je Jackson zneužíval. Nezávisle na sobě zpěváka zažalovali, ale obě žaloby byly zamítnuty.

Když měl film premiéru na letošním Sundance Film Festivalu, účastnili se jí dokonce i odborní poradci. Ti tam byli pro případ, že se někdo z publika cítili po shlédnutí filmu rozrušen nebo traumatizován a potřeboval si o tom promluvit. Reakce na film byla celkově pozitivní, před kinem se však objevilo několik skupinek protestujících.

(HBO)

Jeden z kritiků dokonce v průběhu promítání filmu napsal, že je dokument více znepokojivý, než si můžete představit.

A jaký názor máte vy?

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu