Japonská umělkyně vytváří dokonalé napodobeniny živočichů z papíru


(Instagram.com)

Na první pohled byste řekli, že se jedná o krásný výtvarný nákres. Jen do chvíle, než jej vezmete do ruky a zjistíte, že ve skutečnosti je dílo Japonky Masayo Fukudy vystřižené z papíru.

ad8

Technika, kterou Masayo používá, je známá pod názvem Kirie (Kirigami) a stará je již více než 1300 let. Zajímavostí je, že se při ní tvary a obrazce vystřihávají obvykle z jednoho jediného listu papíru. Chobotnici, kterou Masayo považuje za svůj nejlepší dosavadní výtvor, vystřihla z A2 a práce jí zabrala celé dva měsíce.

(Instagram.com)

„Pro mě je vystřihování obrazců způsob, jak se zbavit stresu každodenního života,“ tvrdí umělkyně a dodává, že pokud bychom chtěli také s technikou Kirigami začít, stačí nám pouze velký list papíru, řezačka a hodně dobré světlo. Zázraky však nemůžeme očekávat na počkání. Masayo se tuto techniku učí už 25 let.

ad9 - 320x100_1

Jak napovídá dílo chobotnice, s oblibou se umělkyně inspiruje především v podmořské říši, protože mořští živočichové vyžadují precisní práci s detaily. A lidem se očividně líbí. Na instagramovém profilu kiriesousakukamasayo, kde své výtvory pravidelně zveřejňuje, ji sleduje už přes 20 tisíc fanoušků.

(Instagram.com)
(Instagram.com)
(Instagram.com)
(Instagram.com)
(Instagram.com)
(Instagram.com)

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
10 shares

adform


Zavřít reklamu