300x600 (2)_mobile

Kam vyrazit na Valentýna? Nechte se inspirovat seznamem 10 kouzelných míst


Někdo považuje Valentýna za komerční svátek plný kýčovitých blbostí, jiný si rád užije romantiku. Pokud patříte do té druhé skupiny, neváhejte a vydejte se na nějaké kouzelné místo, kde si dopřejete nevšední zážitky, na které budete společně vzpomínat. My vám obrazem přinášíme hned deset tipů.

ad8
Benátky, Itálie
(Benatky_pixabay.com)

Benátky jsou považovány za jedno z nejromantičtějších míst na světě, tak to zkuste otestovat. Možná vyberete i termín, kdy bude ve městě menší nával, než je zvykem v teplých měsících.

Hallstatt, Rakousko
(Hallstatt_pixabay.com)

Hallstatt je malé městečko, které se nachází v Solné komoře. Má asi 900 obyvatel a leží bezprostředně u Halštatského jezera.

ad9 - 320x100_1
Tunel lásky, Ukrajina
(Tunel_lasky_adgnews.com)

Možná právě tohle je jedno z míst, o kterém jste opravdu netušili. Nachází se poblíž města Klevan na Ukrajině. Blízko sobě rostoucí stromy tu orámovaly téměř tři kilometry dlouhý železniční úsek a vytvořily tzv. Tunel lásky, který láká nejeden zamilovaný pár také legendou, která se k němu váže. Ta tvrdí, že pokud se tu společně projdete, splní se vaše touhy.

Český Krumlov, Česká republika
(Cesky-krumlov_pixabay.com)

Do Českého Krumlova vás naláká zejména historické centrum, které bylo v minulosti sídelním městem mnoha mocných českých rodů.

Trolltunga, Norsko
(Trolltunga_www.visitnorway.de)

Tohle místo stvořila příroda samotná a je turisty hojně vyhledáváno. Skalní útvar vyčnívá ve výšce přibližně 700 m n. m. nad hladinou jezera Ringedalsvatnet.

Pamukkale, Turecko
(Pamukkale_www.getyourguide.com)

Impozantní přírodní fenomén, který se nachází v jihozápadním Turecku. Vápencové kaskádovité terasy s modrými jezírky vás rozhodně nezklamou.

Manarola, Itálie
(Manarola_pixabay.com)

Manarola je nejbarevnější město Itálie. Leží ve východní části Italské riviéry, nazývané Riviera di Levante.

Zermatt, Švýcarsko
(Zermatt_pixabay.com)

Zermatt se nachází na konci údolí Mattertal ve výšce 1 620 m n. m. a je součástí německy mluvící části kantonu Valais ve Švýcarsku.

Mont Saint Michel, Francie
(Mont-saint-michel_pixabay.com)

Ostrov Mont Saint Michel je údajně druhým nejnavštěvovanějším místem Francie. Nachází se zde klášter, který je perlou francouzské gotiky.

La Sagrada Familia, Španělsko
(La-sagrada-familia_barcelona.capribyfraser.com)

Tenhle chrám je sice naprosto profláknutý, na jeho půvabu to ale nic nemění. Najdete ho na východním pobřeží Španělska v Barceloně.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
55 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format