Film Bird Box vyvolal internetové šílenství. Lidé chodí s páskou přes oči a u toho se natáčí


(Imdb.com)

 „Bird Box Challenge“, tak se nazývá nová zábava fanoušků stejnojmenného thrilleru z loňského roku. Na první pohled nevinná výzva se zavázanýma očima dospěla tak daleko, že muselo zakročit samotné studio Netflix.

ad8

Netflixovský thriller Bird Box s herečkou Sandrou Bullock v hlavní roli měl svou premiéru v listopadu a ihned po uveřejnění se stal filmovým trhákem. Děj vypráví o postapokalyptickém světě, ve kterém útočí zvláštní temná síla, jež kohokoliv, kdo na ni spočine zrakem, donutí k sebevraždě. Skupina lidí, včetně hlavní hrdinky Malorie, které se podaří před silou schovat, tak musí při kontaktu s venkovním světem nosit pásku přes oči, aby přežili.

A právě páska přes oči inspirovala fanoušky filmu nejen k vymýšlení zábavných meme, ale i k prazvláštní internetové challenge. Se zavázanýma očima vykonávají po dobu 24 hodin každodenní činnosti a u svých (ne)zdarů se natáčí. Vaří, chodí nakupovat, jezdí po eskalátorech a někteří se dokonce pokoušejí řídit auto. Co se tak může zdát jako nevinná zábava je ve skutečnosti velmi nebezpečné pro aktéry i jejich okolí. A proto Netflix na svém Twitteru vydal oficiální prohlášení, v němž tuto výzvu kritizuje. „Nemůžeme uvěřit, že tohle musíme říkat, nicméně: PROSÍM, NEUBLIŽTE SI TOUTO BIRD BOX CHALLENGÍ. Netušíme, jak to celé začalo, a samozřejmě si vážíme vaší podpory, ale i přesto má Kluk a Holka jedno velké přání do roku 2019 – ať nikdo neskončí v nemocnici kvůli meme.“ Podle zpětných reakcí se ovšem nezdá, že by lidé upozornění brali příliš v potaz…

ad9 - 320x100_1

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
132 shares

adform


Zavřít reklamu