Nový trend JANUHAIRY aneb leden bez holení ovládl sociální sítě. Jak vypadá v praxi?


(Facebook.com)

Muži mají Movember, ženy od nynějška Januhairy. Nová kampaň  vyzývá zástupkyně něžného pohlaví, aby byly přirozené a nepodřizovaly se společenským diktátům, co se holení těla týče. A ženy po celém světě se nadšeně zapojují.

ad8

Zakladatelka projektu, 21letá studentka herectví Laura Jackson z Velké Británie, dostala nápad na tuto emancipační kampaň poté, co se nesměla kvůli divadelní roli delší dobu holit. Narážky znechuceného okolí ji natolik pobouřily, že se rozhodla neoholit se ani po derniéře. A aby toto společenské tabu jednou provždy zbořila, vyzvala na Facebooku i další dívky a ženy, aby na dobu jednoho měsíce odložily své holící strojky. A tak vzniklo hnutí s názvem Januhairy: January (leden) + hairy (chlupatý).

Poselstvím hnutí je přijmout se taková, jaká jste a nenechávat se ovládat společenskými normami. „Společnost se chová tak, jako by chlupy, které rostou na našich tělech zcela přirozeně, byly něco odporného a nevkusného. Natolik jsme si zvykli je odstraňovat, až jsme se odcizili vlastní identitě“, píše zakladatelka na profilu hnutí. Podle ní je žena krásná a čistotná s chlupy i bez nich a společnost by tento fakt měla přijmout. V rámci kampaně založila taktéž charitativní akci pro organizaci Body Gossip, jejímž cílem je vybrat 1000 liber na podporu sebevědomí u mladých slečen.

ad9 - 320x100_1

Na Instagramu mohou odteď ženy přidávat své fotky a zkušenosti pod hashtagem #januhairy. Do projektu se podle slov Laury zapojilo už nyní více žen, než sama očekávala, a to dokonce z celého světa. Ačkoliv mnoho lidí projekt nadšeně vítá jakožto formu sebepřijetí, jiní k němu přistupují skepticky. Je otázkou, zda tento nový trend najde své příznivkyně i v Česku.

1. Zakladatelka projektu Laura Jackson

(Instagram.com)

2.

(Instagram.com)

3.

(Instagram.com)

4.

(Instagram.com)

5.

(Instagram.com)

6.

(Instagram.com)

7.

(Instagram.com)

8.

(Instagram.com)

9.

(Instagram.com)

10.

(Instagram.com)

11.

(Instagram.com)

12.

(Instagram.com)

13.

(Instagram.com)

14.

(Instagram.com)

15.

(Instagram.com)

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
364 shares

adform


Zavřít reklamu