NASA se dostala k nejvzdálenějšímu objektu, který kdy lidstvo navštívilo


(NASA)

NASA a její New Horizons se úspěšně povedlo proletět kolem vesmírného kamene se jménem „Ultima Thule“, který je také znám pod názvem 2014 MU69.

ad8

Tento objekt se nachází 4 miliardy mil od Země (a 1 miliardu mil od Pluta) a aktuálně se stal tím nejvzdálenějším, který bylo lidstvo schopno navštívit.

Pořízeny byly také stovky fotografií tohoto vysoce naplánovaného manévru. Tisíce naplánovaných operací proběhlo podle plánu, a proto byla celá mise úspěšná.

ad9 - 320x100_1

První zveřejněnou fotografií byl rozmazaný obraz objektu.

(NASA)

Podle vůdce mise New Horizons Alana Sterna měří Ultima Thule 35 km na 15 km. Její nepravidelný tvar napovídá, že by se buď mohlo jednat o objekt tvořený dvěma různě velkými částmi nebo o dva různé objekty blízko u sebe.

Lepší fotografie budou pravděpodobně představeny již brzy, ty nejkvalitnější v Únoru. Podle ilustrací NASA by mohla vypadat následovně.

(NASA)

Úžasné je, že je lidstvo schopno postavit vesmírnou loď, která dokáže letět miliardy mil daleko od Země. Zvládne také poslat opravdu zajímavá data, na která se můžeme dívat a učit se nové věci o našem solárním systému.

My teď můžeme jen vyčkávat, co dalšího bude NASA schopna představit.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
12 shares

adform


Zavřít reklamu