Film Marie, královna skotská je novým, feministickým pohledem na známý příběh s brilantní herečkou Saoirse Ronan


(Focus Features)

Marie, královna skotská je jedním z největších filmových překvapení tohoto roku. V hlavních rolích se představují Saoirse Ronan, Margot Robbie, Guy Pearce a David Tennant.

ad8

Přestože film začíná pomalu, nakonec je z něj napínavé historické drama. Od filmů svého žánru je odlišný hlavně čerstvým pohledem na postavy, které už jsme na plátnech viděli několikrát. Film vypráví příběh tragického života Marie Stuartovny, který začne jejím návratem do Skotska v roce 1561 a končí její popravou v roce 1587.

(Focus Features)

Film obsahuje propracované kostýmy, relevantní feministickou zprávu a důraz na boje v krásných evropských exteriérech. Natočen je režisérkou Josie Rourke, která se tím vepisuje do podvědomí diváků a napovídá, že je na dobré cestě stát se jednou z nejlepších režisérek vůbec.

ad9 - 320x100_1
(Focus Features)

Kvůli osudu Marie Stuartovny je často na plátnech představována divákům bez jakéhokoli pohledu a znalosti jejího života. Jediné, na co se klade důraz je to, že plánuje zabít svou sestřenici – královnu Alžbětu.

Její život za moc nestál. Oba její manželé zemřeli, neustále žila ve strachu z toho, že ji různí muži (včetně jejího bratra) chtěli vzít moc a její vlastní země jí vzala dítě.

(Focus Features)

Nový film dává příběhu Marie Stuartovny, co se týče jejího života, více kontextu. Ta strávila celý jeho konec ve vězení. Film nabízí pohled na to, kým Marie byla a jak se dostala do pozice, kdy chtěla zabít svou sestřenici. Postava Marie nedostala v žádném filmu doteď takovou emocionální hloubku, jako jí dali scénárista Beau Willimon a režisérka Rourke.

Jednou větou se dá říct, že Marie, královna skotská skvěle zkoumá dvě silné a chytré ženy.

(Focus Features)

Podívejte se na trailer:

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu