300x600 (2)_mobile

5 filmových momentů, při nichž tvůrci snímku Bohemian Rhapsody ignorovali realitu


(20th Century Fox)

Nejúspěšnější životopisný snímek roku válcuje už několikátý týden světová kina. Film Bohemian Rhapsody o hudební legendě Freddiem Mercurym a kapele Queen ohromil diváky především skvělými hereckými výkony a autentičností. Nicméně i přesto některé události ukázané ve filmu neodpovídají zcela realitě. Které to jsou?

ad8
1) Freddieho seznámení s budoucími členy Queen

Seznámení s kytaristou Brianem a bubeníkem Rogerem a následná záchrana skomírající kapely Smile je ve filmu vyobrazena jako souhra náhod. Freddie po hádce s rodiči navštíví koncert kapely přesně ve chvíli, kdy jejich hlavní zpěvák Tim kapelu opustí, a tak jim nabídne spolupráci. Ve skutečnosti Freddie znal skupinu i její členy dávno předtím a jeho účinkování v kapele bylo domluveno ještě před Timovým odchodem. Ten kapelu opustil až poté, co do ní Freddie oficiálně nastoupil.

2) Mary patřila Brianovi

Se svou celoživotní přítelkyní Mary se ve filmu Freddie setkává poprvé také na koncertě kapely Smile, kde si okamžitě padnou do oka. Realita ovšem nebyla natolik romantická. Mary byla v té době krátkodobou známostí kytaristy Briana a byl to tedy on, kdo ji Freddiemu představil. Freddie se ho pak jednoho dne zeptal, zda to s ní myslí vážně a pokud ne, jestli by ji mohl pozvat na rande.

ad9 - 320x100_1
(20th Century Fox)
3) Pesimistický hudební producent Foster neexistoval

Slavná scéna, ve které hudební producent společnosti EMI Ray Foster odmítá vypustit do světa single Bohemian Rhapsody kvůli jeho délce, je také zcela smyšlená. Nikdo se jménem Ray Foster totiž neexistoval. Postavu tvůrci částečně založili na šéfovi společnosti, muži jménem Roy Featherstone, který byl velkým obdivovatelem kapely. Ten o skladbě jednou mimo řečí prohlásil, že je poněkud dlouhá.

(E! News)
4) HIV až po koncertě

Ve filmu Freddie oznamuje své kapele, že je HIV pozitivní, těsně před Live Aid koncertem v roce 1985. Ve skutečnosti se však kolegové dozvěděli o jeho nemoci až o celé čtyři roky později. Samotný Freddie byl se svou krutou diagnózou seznámen pravděpodobně až v roce 1987, tedy dva roky po slavném koncertu.

 5) Rozpad kapely, který nenastal

Aby tvůrci dodali filmu trochu napětí a dramatu, upravili scénář tak, aby to vypadalo, že Freddie se s kapelou rozešel kvůli svým sólovým ambicím. Skutečnost je ovšem taková, že žádné rozepře kvůli jeho sólovému debutovému albu Mr. Bad Guy nevznikly. Jeho kolega Roger si totiž také natočil své vlastní sólové album, a to dokonce tři roky před Mercurym. Koncert Live Aid tedy nebyl žádným stmelovacím koncertem kapely, jak by se z filmu mohlo zdát. Nehledě na fakt, že poslední společné vystoupení před Live Aid si kapela odehrála o pouhých osm týdnů dříve.

(20th Century Fox)

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
106 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format