Horory, na které se můžete těšit v roce 2019


Pokud už jste všechny letošní hororovky úspěšně zhlédli a těšíte se, co přijde nového, máme pro vás seznam těch nejlepších hororů a thrillerů, které nás čekají v roce 2019. Na některé upoutávky se můžete podívat už teď, na jiné si budeme muset ještě chvíli počkat.

ad8
1. La Llorona: Prokletá žena

 

Nový film z dílny producenta Jamese Wana (režiséra V zajetí démonů a prvních dílů Saw) odkazuje na postavu z mexické lidové kultury La Lloronu. Jedná se o zlého ducha v ženské podobě, který přišel o své potomky a nyní hledá po světě ztracené děti a nemilosrdně si je přivlastňuje. Příběh filmu začíná tím, že sociální pracovnice a matka dvou malých dětí Anna vyšetřuje zvláštní případ. Čím víc se do případu ponořuje, tím více souvislostí spatřuje mezi ním a nadpřirozenými jevy, které se v poslední době odehrávají v její rodině. S pomocí místního kněze dochází společně ke zjištění, že si na její děti políčila samotná La Llorona.

Film vstoupí do kin 19. dubna a v hlavní roli se objeví americká herečka Linda Cardellini.

ad9 - 320x100_1
2. To Kapitola 2
(Warner Bros)

Po veleúspěších prvního dílu To od spisovatele Stephena Kinga nebylo žádných pochyb, že vznikne pokračování. Toho se ujal tentýž režisér Andy Muschietti a film tak bude probíhat v podobném duchu jako první díl. S jediným rozdílem. Děj se přesouvá z roku 1985 do současnosti a hlavní postavy již hrají dospělí herci. V „klubu loserů“ si zahraje například Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader a další. Jediný, kdo zůstává, je Bill Skarsgård v roli děsivého klauna Pennywise. Podle informací chtěl původně herec obsazení odmítnout, protože ztvárnění role nemělo dobrý vliv na jeho psychický stav, nicméně svou účast nakonec potvrdil. Film by měl vstoupit do kin v září 2019 a o jeho přesném ději zatím není mnoho informací. Víme jen, že film se odehrává o 27 let později, během kterých všechny hlavní postavy dospěly a odstěhovaly se z města. Jednoho dne však přijde děsivý telefonát, který je přivede zpět.

3. Řbitov zvířátek

 

Další příběh z pera Stephena Kinga vypráví o rodině Creedových, která se stěhuje do malebného prostředí státu Maine. Velmi brzy po přestěhování se seznamují se sousedem Judem Crandallem, který zde žije od malička. Právě ten rodině ukáže zvířecí hřbitov, který kdysi postavily děti pro své uhynulé domácí mazlíčky. Za tímto nevinným hřbitovem se však nachází tajuplné místo, které je zprvu rodině Creedových utajeno. Je to místo kdesi za lesem, kde se mrtví probouzejí k životu.

V hlavních rolích se představí Jason Clarke, John Lithgow a Amy Seimetz a na filmových plátnech se snímek objeví 5. dubna. Že se máme pravděpodobně nač těšit dokazuje i jedna zajímavost. Autor předlohy Stephen King prý byl vlastní knihou natolik zhnusen a zděšen, že ji nechtěl ani vydat.

4. Annabelle 3
(Warner Bros)

Dalšího pokračování se dočká i příběh o prokleté panence Annabelle z hororové série Conjuring. Tentokrát se vrátíme do domu manželů Warrenových, v němž se panenka  rozhodne začít ovlivňovat ostatní okultní předměty, které si  slavní vymítači do skladiště uložili. Do jejího řádění tentokrát ovšem nebudou zapojeni Warrenovi, nýbrž jejich dcera Judy, kterou si zahraje McKenna Grace.  Podle informací prý snímek bude připomínat komediální film Noc v muzeu, ovšem v hororové verzi. Film se rozhodl režírovat sám scenárista všech předchozích filmů Gary Dauberman, přičemž se jedná o jeho režijní debut. V kinech si Annabelle 3 odbude premiéru 3. července.

5. Skleněný

 

Už 18. ledna uvede indický režisér M. Night Shyamalan do kin film Skleněný, pokračování předchozích úspěšných snímků Vyvolený a Rozpolcený, v nichž se diváci setkali se třemi výjimečnými hrdiny. Elijahem (Samuel L. Jackson), mužem s vrozenou lámavostí kostí, nesmrtelným Davidem (Bruce Willis) a Kevinem, člověkem s 24 osobnostmi (James McAvoy). Ve třetím filmu této thrillerové série se všichni tři muži poprvé ocitají společně v jedné psychiatrické léčebně, kde se je doktorka Ellie Staple (Sarah Paulson) různými metodami snaží přesvědčit, že žádné nadpřirozené schopnosti nemají. S tím se ovšem hlavní hrdinové odmítají ztotožnit. A jelikož o nich venkovní svět nic neví, pokusí se tuto skutečnost Elijah s pomocí Kevina změnit.

6. Grudge
(Google.com)

Původně japonský horor Ju-On neboli The Grudge (v češtině Nenávist) je mezi diváky natolik oblíbený, že se již dočkal několika pokračování i remaků.  Pokud je vám povědomý obrázek děsivého japonského ducha Kayako, připomínající Samaru z Kruhu, pak se jedná právě o tento horor. Příběh vypráví o prokletém domě, v němž přebývá pomstychtivý duch, který se pokusí zabít kohokoliv, kdo do domu vstoupí. V roce 2004 vznikl první americký remake se Sarah Michelle Gellar v hlavní roli. Nyní se režisér Nicolas Pesce chystá natočit dle originální předlohy Takaši Šimizu reboot právě tohoto snímku, kterým série odstartovala. Scenárista přiznal, že horor bude v mnoha ohledech zcela nový a také temnější a realističtější. V červnu 2019 se budeme moct o jeho slovech přesvědčit.

7. Noví mutanti

 

Fanoušci série X-Men jistě zajásají, protože v srpnu 2019 vyjde další superhrdinský film od společnosti 20th Century Fox. Tentokrát se tvůrci inspirovali komiksem New Mutants, který vypráví o skupině pěti mladých mutantů, kteří právě objevili své schopnosti. Jsou nicméně drženi v tajné základně, kde musí bojovat za přežití a pokusit se o útěk. Na rozdíl od většiny X-Menů Noví mutanti ubírají na akčnosti a přidávají více hororových prvků. Svou přítomností diváky jistě potěší herečka ze seriálu Hra o trůny Maisie Williams nebo sympaťák ze Stranger Things Charlie Heaton. Film tentokrát režíruje Josh Boone, který má na svém kontě například drama Hvězdy nám nepřály.

8. Us
(Twitter/JordanPeele)

V příštím roce vejde do kin i jeden z nejočekávanějších hororů, o jehož  ději tvůrci stále úspěšně mlží. O sociálním hororo-thrilleru Us zatím nevyšlo mnoho informací, nicméně mělo by se s největší pravděpodobností jednat o volné pokračování slavného filmu Uteč, který na letošních Oscarech obdržel čtyři nominace. Jordan Peele, režisér prvního snímku, potvrdil, že jeho druhý počin se bude odvíjet v podobném duchu. Děj se bude točit kolem dvou párů, jednoho bílého a jednoho černého, tudíž můžeme očekávat, že hlavním motivem bude opět problematika rasismu.  V hlavních rolích se tentokrát představí Elisabeth Moss, Lupita Nyong’o, Winston Duke  a Tim Heidecker. Premiéra snímku je zatím naplánovaná na 15. března, takže nezbývá než doufat, že první upoutávky na sebe nenechají dlouho čekat.

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
249 shares

adform


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu