8 zajímavých věcí o seriálu Sedmilhářky (Big Little Lies)


(HBO)

Druhá série oceňovaného seriálu z dílny HBO Sedmilhářky (Big Little Lies) přijde na televizní obrazovky v první části roku 2019. Mezi hlavními hvězdami opět uvidíme Nicole Kidman, Shailene Woodley, Reese Witherspoon, Lauru Dern nebo Zoë Kravitz.

ad8

Přestože musíme ještě nějakou dobu počkat na nové díly, přinášíme vám o tomto oblíbeném seriálu a jeho hvězdách několik zajímavých věcí, o kterých jste možná doteď nevěděli.

Varování: následující článek obsahuje spoilery první řady seriálu Sedmilhářky

ad9 - 320x100_1
1. Reese Witherspoon a Laura Dern jsou v reálném životě nejlepší kamarádky.
(Getty Images/Emma McIntyre)

Přestože se jejich postavy v seriálu nesnáší, Reese a Laura se staly kamarádkami potom, co se potkaly na natáčení filmu Divočina. Od té doby se jejich přátelství prohloubilo a sama Laura říká, že nejen s Reese, ale se všemi herečkami ze seriálu jsou si blízké.

2. Některé z nejlepších hlášek ze seriálu pochází slovo od slova z knihy, na základě které vznikl.
(HBO)

Přestože většina materiálu pro tento televizní seriál pochází originálně od scénáristů, některé části z knihy od autorky Liane Moriarty byly tak dobře napsané, že je doslova použili jako scénář v seriálu.

3. Pro herce Alexandera Skarsgårda byla role Perryho extrémně emocionálně náročná.
(HBO)

Po překvapivém finále první série řekl Alexander serveru Hollywood Reporter, že role Perryho Wrighta pro něj byla jednou z těch největších výzev v jeho kariéře. Násilné scény byly podle něj velice psychicky a fyzicky náročné a těžké natáčet.

4. Reese Witherspoon uvažovala, že se bude ucházet o roli Renaty (Laura Dern).

Reese se v prvních chvílích neviděla v roli Madeline, kterou nakonec ztvárnila. Witherspoon v seriálu mimo jiné figuruje i v roli výkonné producentky. Byla podle ní nalomena na to, aby se objevila v roli Renaty. To jí nakonec scénárista David Kelly a Nicole Kidman rozmluvili. Byla podle nich od začátku jasnou Madeline.

5. Netflix a HBO o seriál bojovali v aukci
(HBO)

Předtím, než seriál vznikl v dílně HBO, proběhla mezi streamingovými společnostmi aukce o práva na něj. Netflix se téměř stal jejich majitelem, ale nakonec vyhrálo HBO. Kidman řekla v rozhovoru pro Vogue, že bylo úžasné cítit zájem ze strany společností. Ona, Reese Witherspoon a David Kelley měli v ruce jen knihu a nápad. Zájem byl neskutečný a vše nakonec dopadlo tak, jak mělo.

6. Sedmilhářky jsou pouze třetím televizním počinem pro herečku Reese Witherspoon.
(HBO)

Madeline je teprve třetí televizní postavou, kterou Reese v celé své kariéře ztvárnila. Herečka je především známá pro své role ve filmech. Jedná se zároveň o její první velkou televizní roli. V minulosti se objevila pouze v roli mladší sestry Jennifer Aniston v seriálu Přátelé a v jednom televizním filmu, když jí bylo 15 let.

7. Shailene Woodley musela být transformována za pomoci make-upu na její roli Jane.
(HBO)

Jedna z maskérek seriálu – Claudia Humburg řekla v rozhovoru pro Women’s Wear Daily, že pro ni byla velká výzva přeměnit Shailene na Jane.

Jane totiž není klasická upravená kráska. Nemá čas ani peníze na to, aby se sama sobě věnovala. Její prací tedy bylo, aby Shailene jednoduše nevypadala dobře. Musela zvýraznit únavu, smutek a rozzlobení. Claudia také v rozhovoru řekla, že Shailene je zdravá a krásná žena, která každý den přišla do maskérny a vypadala skvěle. Její prací tak bylo ji udělat bledší, smutnější a výrazně ztmavit kruhy pod jejíma očima, což pro ni bylo velice zábavné.

8. Meryl Streep se v druhé řadě představí v roli tchýně Celeste.
(Getty Images/Frazer Harrison)

Podle Entertainment Weekly se slavná herečka představí v roli Mary Louise Wright, která je tchýní Celeste. Její postava by se měla objevit, aby podpořila Celeste, která se stále vzpamatovává ze smrti svého manžela.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
7 shares

adform


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu