Film Zrodila se hvězda sklízí od premiéry samou chválu. Přečtěte si o něm 11 zajímavostí!


(Warner Bros.)

Bradley Cooper a Lady Gaga září v novém filmu Zrodila se hvězda (A Star Is Born), který je čtvrtou adaptací oblíbeného příběhu o vyhasínající hvězdě jednoho hudebníka a nové hvězdy, do které se zamiluje.

ad8

Mohli jste už slyšet, že Cooper a Gaga spolu zpívali poprvé ve zpěvaččině domě v Malibu nebo o tom, jak uchvátili diváky na festivalu Venice Film Festival. Přečtěte si ale další zajímavosti, které jsou s tímto filmovým hitem spojeny.

V dalších verzích filmu mohli být obsazeni Will Smith a Jennifer Lopez nebo Beyoncé a Leonardo DiCaprio.

ad9 - 320x100_1
(Warner Bros.)

Podle zprávy Newsweeku z roku 2002 chtěl Will Smith, aby se Jennifer Lopez stala hvězdou tohoto filmu. Chtěl předvést své pěvecké schopnosti hraním role, kterou nakonec ztvárnila Lady Gaga. JLo by se ujala druhé hlavní role.

Cliint Eastwood zase chtěl do hlavních rolí dosadit Leonarda DiCapria a Beyoncé. V roce 2012 se v tisku objevila zpráva, že Beyoncé souhlasí s natáčením, ale její těhotenství posunulo začátek filmování přibližně o rok. Později se pak rozhodla natáčení odvolat.

Bradley Cooper se pro tuto roli naučil hrát na piano a kytaru.

(Warner Bros.)

Cooper strávil šest měsíců učením se na tyto dva nástroje. Každý den se věnoval dvě hodiny pianu a dvě kytaře.

Ušní doktor ve filmu je Bradleyho doktorem i v reálu.

(Warner Bros.)

Cooper se svěřil, že Derek Jones, který hraje ušního doktora ve filmu, je jeho doktorem i v reálném životě.

Postava Bradleyho Coopera byla inspirována Eddie Vedderem z kapely Pearl Jam.

(Warner Bros.)

Cooper řekl, že se snažil modelovat své vystoupení po ikonické hvězdě Pearl Jam – Eddie Vedderovi. Strávil s ním asi 5 dní a položil mu velké množství otázek. Zajímavé je, že mu Vedder radil, aby se do filmu nepouštěl. On evidentně neposlechl.

Gaga pomohla vybrat drag queen, která hrála její mentorku.

(Warner Bros.)

Lady Gaga podle The Daily Beast požádala, aby drag queen Shangela Laquifa Wadley hrála ve filmu její mentorku. Shangela se v minulosti účastnila slavné drag soutěže „RuPaul’s Drag Race“ a svou roli vzala opravdu vážně.

Většina scén z drag klubu byla improvizována.

(Warner Bros.)

Shangela se svěřila, že jim Bradley dovolil v jejich rolích improvizovat. Ten byl natolik překvapen jejich talentem a přirozenou schopností improvizovat, že pozval Shangelu a další drag queens, aby se objevili ve scénách bez jasného scénáře.

První písnička, kterou ve filmu zpívá Ally byla ta, která pomohla Lady Gaga dostat tuto roli.

(Warner Bros.)

Ally provedení písně Édith Piaf „La Vie en Rose“ je stejná píseň, kterou Gaga zazpívala pro Bradleyho. To jí pomohlo roli dostat. Ten se okamžitě zamiloval do jejího hlasu.

Syn Willieho Nelsona – Lukas se podílel na psaní většiny písní.

(Warner Bros.)

Jedním z kytaristů ve fikční hudební skupině Jacksona Maina je Lukas Nelson – syn Willieho Nelsona. On sám je hudebníkem a frontmanem kapely a podílel se na psaní většiny písní.

Podle Rolling Stone utvořili Lady Gaga, Bradley Cooper a Lukas Nelson takové hudební pouto, že Gaga zazpívala podpůrné vokály v písni „Carolina“ kapely Nelsona – Promise of the Real.

Gaga přestala několik měsíců před natáčením nosit make-up, aby se na roli připravila.

(Warner Bros.)

Postava Gagy má velice přirozený vzhled. Zpěvačka se potřebovala dostat do své role a začala se na ni připravovat několik měsíců dopředu. Změnila si barvu vlasů a přestala nosit make-up.

Pes ve filmu je i v reálném životě pes Bradleyho Coopera.

(Warner Bros.)

Bradley chtěl se psem ve filmu mít opravdový vztah, proto se rozhodl obsadit svého psa Charlieho.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
3 shares

adform


Zavřít reklamu