Přelomová hra Red Dead Redemption 2 je vypuštěna do světa a sklízí neuvěřitelné úspěchy


(Flickr/BagoGames)

Dlouho očekávaná kovbojka od tvůrců série GTA se konečně dostala na pulty českých i zahraničních obchodů a první reakce na hru jsou zatím úžasné.  Mohlo by se tak jednat o jednu z nejlepších her generace.

ad8

Příběh Red Dead Redemption 2 zní jednoduše. Je konec  19. století a v Americe postupně končí éra Divokého západu.  Po okolí se nicméně stále ještě potulují přeživší psanecké gangy, které jsou trnem v oku federálním agentům a lovcům odměn. Jedním z takových gangů je Van der Linde, jehož členem je i bandita Arthur Morgan, hlavní postava hry. Cílem Arthura, a tedy hráče hry, je krást a loupit všude, kde se dá, a zároveň se vyhnout zmíněným lovcům a strážcům zákona, kteří se usilovně pokouší gang zlikvidovat.

(Flickr/BagoGames)

Podle tvůrců mezi největší přednosti této openworldové hry patří silný příběh hlavního hrdiny, na jehož vývoji se podílí sám hráč, a špičkové grafické prvky vyladěné do sebemenšího detailu. Hráč má ve virtuálním světě na výběr širokou škálu aktivit, která předčí i světy z her Grand Theft Auto. Každé hráčovo rozhodnutí může pozměnit výsledný Arthurův příběh i jeho osobnost, tudíž hra nutí k zamyšlení a taktickým úvahám. Výjimečná je i tím, že kromě plnění klasických misí je nezbytné věnovat prostor také běžným lidským potřebám. Hlavní hrdina musí například pravidelně jíst a starat se o svůj zevnějšek a zbraně. Stejnou pozornost a péči vyžadují i ostatní členové gangu a Arthurův kůň, takže se během hraní nevyhnete ani takovým činnostem, jako je hřebelcování a krmení. Hra se těmito vymoženostmi snaží přiblížit skutečnosti na maximum, což z ní činí ojedinělý herní zážitek.

ad9 - 320x100_1

 

Red Dead Redemption 2 obdrželo zatím výborné hodnocení na většině herních serverů. Například zahraniční recenzenti z webů Easy Allies, Digital Trends a Game Informer udělili hře plný počet bodů a chválou nešetřili. Hovoří dokonce o nové éře hry v otevřeném světě, která zastiňuje všechny své předchůdce. Tvůrci totiž dokázali skloubit obrovské množství detailů, herních mechanismů a animací, aby vytvořili tu nejdokonalejší iluzi realistického světa, a to vše zasadili do stylového prostředí Divokého západu. Uvidíme tedy, jak westernovka ze studia Rockstar Games nyní obstojí u obyčejných hráčů. Hra je dostupná pouze na konzolích PlayStation 4 a Xbox One, o počítačové verzi se prozatím neuvažuje.

Autor: Pavlína Berková

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
99 shares

adform


Zavřít reklamu