Proč se vyplatí navštívit v říjnu Plzeň: Oslavy vzniku republiky nabízí vstupné zdarma na nekonečnou řadu míst


Celoroční oslavy stého výročí vzniku samostatného Československa vyvrcholí v Plzni o víkendu 27. a 28. října. Lidé budou mít tradičně možnost podívat se do muzeí, galerií, historických památek, kulturních zařízení nebo zajímavých plzeňských objektů zdarma nebo za tradiční symbolické vstupné 28 korun.

ad8
(Plzen.eu)

Na prohlídku se s průvodcem můžete podívat např. do Měšťanské besedy, Velké i Staré synagogy, plzeňské radnice či oblíbených Loosových interiérů v Klatovské 12 a Bendově 10. Přístupná bude čistírna odpadních vod, Muzeum knihtisku i nově zrekonstruovaná nádražní budova na Jižním Předměstí. Klasika je Pivovarské muzeum, Plzeňské historické podzemí nebo prohlídková trasa pivovaru.

(Plzen.eu)

Kromě toho se chystají například originální prohlídky města věnované první republice, ale také plzeňským bájím a pověstem či komentované návštěvy některých kostelů. Oba dva dny bude v prostorách radnice výjimečně vystaven originál rukopisu hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka s textem písně Kde domov můj.

ad9 - 320x100_1
(Plzen.eu)

První náměstek primátora Martin Baxa připomněl, že jedním z tradičních center dění slavnostního dne 28. října bude jako obvykle náměstí T. G. Masaryka. „Letos poprvé ožije už dopoledne, kdy se stane místem hudebně duchovního zastavení s modlitbou díků a proseb za naši vlast. V podvečer se zde pak bude tradičně konat vzpomínkové setkání u Památníku T. G. Masaryka,“ řekl. Dodal, že následovat bude lampionový Průvod světel, který projde trasou po Klatovské třídě na náměstí Republiky. Poté se rozzáří ohňostroj v národních barvách.

(Plzen.eu)

Rozmanitou programovou nabídku doplní např. sportovní aktivity v podobě volného bruslení v tréninkové hale zimního stadionu, dopoledního plavání v bazénu na Slovanech a Lochotíně, turistického pochodu na rozhlednu Chlum v celkové délce tras 28 kilometrů nebo speciálního programu ve středisku Krašovská Aktivity Centrum.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
11 shares

adform


Zavřít reklamu