Ankety Český slavík se letos nedočkáme. Připomeňte si, kdo v historii dokázal porazit Karla Gotta nebo Lucii Bílou


(Aneta-langerova.com)

Každoroční anketa popularity českých zpěváků, zpěvaček a skupin, kterou diváci vídali na obrazovkách od roku 1996, letos neproběhne.

ad8

Anketa Český slavík je podle pořádající agentury Musica Bohemica nezpochybnitelný fenomén. „Má-li však být skutečným barometrem masové popularity v oblasti pop music, musí držet krok s dobou, mimo jiné s rychlým rozvojem sociálních sítí. Proto jsme zahájili rozsáhlý projekt proměny ankety, aby dokázala mnohem více reflektovat kontexty v hudbě i společnosti,“ uvádí pořadatelé na webových stránkách jmenované ankety.

(Idnes.cz)

Pořad loni narazil na problémy v systému hlasování organizovaném na Facebooku a zasáhnul do výsledků soutěže. Konkrétně odečetl body skupině Ortel a zpěvákovi Tomáši Ortelovi. Pořad by se podle plánů měl objevit opět příští rok a přinést několik změn a novinek.

ad9 - 320x100_1

Proslulými vítězi Českého slavíka jsou bezpochyby Karel Gott, který cenu získal celkem dvacetkrát, a v kategorii zpěvaček Lucie Bílá se stejným počtem vítězství v anketě. Karla Gotta porazil pouze Daniel Hůlka (1998) a Tomáš Klus (2012). Lucii Bílou pak Aneta Langerová (2005, 2006).

(Tv.nova.cz)

V oblíbené kategorii kapel jsou výsledky rozmanitější. Vítězstvím se mohou pochlubit skupiny Kabát, Lucie, Olympic, Chinaski, Divokej Bill a Kryštof.

(Kabat.cz)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
3 shares

adform


Zavřít reklamu