George R.R. Martin říká, že kvůli smrti Gandalfa miluje zabíjet své postavy v Game of Thrones


(Hbo.com)

Podle většiny odhadů bylo v sedmi sériích populárního seriálu HBO Game of Thrones zabito více než 150 000 lidí. Mezi nimi byly některé z těch neoblíbenějších postav, zloduši a spousta nevinných obyvatel Západozemí. Každý, kdo je seznámen s autorem Georgem R.R. Martinem a jeho prací jistě ví o jeho dvou zálibách: 1) MILUJE psát o jídle; 2) MILUJE zabíjet postavy ve svých knihách. To bezostyšně dokazuje tím, že na konci první knihy zabije hlavního hrdinu, Neda Starka.

ad8
(Hbo.com)

Všechny smrti oblíbených postav teď můžeme dát za vinu „vrahu“ slavného čaroděje Gandalfa – spisovateli J.R.R. Tolkienovi. Martin totiž přiznal, že ho Pán prstenů silně inspiroval. Konkrétně pak smrt Gandalfa. Jak sám říká, nemohl ve svých třinácti letech uvěřit tomu, když byl čaroděj v knihách zabit. Tolkien podle něj porušil nepsaná pravidla a zabil jednu z hlavních postav, čímž si zasloužil jeho velký obdiv. V rozhovoru pro The Great American Reads také říká: „Ve chvíli, kdy zabijete Gandalfa, napětí je od té doby tisíckrát intenzivnější. Každý může zemřít. Samozřejmě i to mělo hluboký dopad na mou ochotu zabíjet postavy jakoby nic.“

Podívejte se na rozhovor zmíněný výše.

ad9 - 320x100_1

 

A přesně tak zabil Neda Starka v GoT. Počínaje tímto okamžikem nám všem bylo jasné, že by kdykoli mohla zemřít další naše oblíbená postava. Což se ve finále také často stalo. Fanoušci ale neztrácí naději, protože pokud se Martin inspiroval Tolkienem do detailů, mohl by být Ned přiveden zpět. Na to si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
23 shares

adform


Zavřít reklamu