Osvěžující drinky, které vás zachrání v poslední vlně veder


Českou republiku sužují nebývalá vedra. A ještě nějakou chvilku budou – než přijde zářijové ochlazení. Pokud si na tohle počasí máme zvyknout i do budoucna, bez osvěžujících drinků to prostě nepůjde – a zdaleka tím nemyslíme jen alkoholické verze, které si dáte spíš večer na mejdanu.

ad8

Melounové mojito

(Pixabay.com)

Mojito je taková klasika, kterou uvítáte vždycky. Přes den, když potřebujete fungovat – v nealko verzi, večer přidáte podle původního receptu bílý rum. Připravte si tedy limetku, mátu, třtinový cukr, led, sodu na dolití a taky ten meloun, který to celé trochu ozvláštní. Ten rozmixujte a přidejte podle svojí chuti.

ad9 - 320x100_1

Domácí ledový čaj s malinami

(Pixabay.com)

Tenhle drink vás nejen osvěží, ale i nakopne. Jeho základem je totiž zelený čaj. Ten připravte tak, jak jste zvyklí (nejlépe ze sypaného kvalitního čaje) a udělejte ho alespoň dva litry. Nechte ho vychladnout a potom ho ještě na chvíli dejte do lednice.  Všechno ostatní zachrání kostky ledu, drcené čerstvé maliny, citron a trochu máty. Pokud máte doma kvalitní malinový sirup, pomozte si k vylepšení chuti.

Jahodové lassi

(Pixabay.com)

Lassi je indický nápoj, který seženete snad v každé indické restauraci, do které u nás zavítáte.  Je osvěžující, ale zároveň vás dobře zasytí nebo zafunguje jako lehčí dezert. Stačí si připravit hrnek jogurtu, hrnek jahod, hrnek vody a pár kostek ledu. Doladit hustotu můžete dalšími jahodami, a pokud máte radši sladší verzi, vyzkoušejte kokosový cukr. Všechno stačí najednou pořádně zatočit v mixéru.

Ledová káva

(Pixabay.com)

Když už jsou teploty tak vysoké, že ani na obvyklou denní dávku kofeinu v klasické podobě nemáte chuť, prostě tam přidejte led. Hodně ledu. A podle chuti vychlazené mléko nebo smetanu. Tady nemůžete nikdy šlápnout vedle.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
1 share

adform


Zavřít reklamu