5 nejlepších malých kaváren v Praze, které si podle TripAdvisoru nesmíte nechat ujít


Praha je bezesporu místo mnoha možností. Ti, co milují kávu stejně jako já, jistě pochopí, že spousta kvalitních kaváren a kavárniček je právě jedna z výhod hlavního města, kterou na něm mám nejraději. Vždycky je co objevovat a často to stojí za to. Zvlášť pokud se přidržíte rad ostatních na TripAdvisoru, nemůžete trefit vedle.

ad8

Mezi srnky

(Facebook.com)

Malinká kavárna/bistro poblíž Náměstí Míru. Celé dopoledne se můžete spolehnout na výbornou snídani nebo vstát až na brunch nejzajímavějších chutí. Často pracují se sezónními surovinami a káva je vždy třešnička na dortu.

ad9 - 320x100_1

Café Jen

(Cafejen.cz)

V Café Jen ve Vršovicích pracují s výběrovou kávou z aktuálních sklizní, praženou s respektem k surovině. Zároveň tu zase najdete bohaté snídaně, takže ochutnat můžete např. domácí ořechové musli, obložený chléb s avokádem i pečené koláče dle vlastních receptur. Stejně jako kavárna Mezi srnky má Café Jen docela malý prostor, takže rezervace není od věci.

Můj šálek kávy

(Mujsalekkavy.cz)

Direct Trade kavárna v srdci Karlína se záměrně oprýskaným lookem. Oplývá přátelskou atmosférou a samozřejmě taky vůní kávy. K té si dejte třeba brusinkový koláč s ořechy, k snídani zkuste jáhlovou kaši nebo chia puding s mangem. V letních dnech určitě dejte přednost místu na zahrádce.

IF Café

(Ifcafe.cz)

IF Café je konečně kavárna, která ačkoliv není sama o sobě tak velká, má alespoň další pobočky, takže pokud se tam opravdu těšíte, máte větší možnost, že svoje chuťové buňky uspokojíte. Kromě výborné kavárny je to také tak trochu cukrárna – mají široký výběr precizně načančaných dortíků a v létě taky poctivou zmrzlinu, která je plná ovoce nebo čokolády.

La Bohéme Café

(Facebook.com)

Útulná kavárna, milá obsluha a dva druhy kávy na mlýnku každý den. Domácí limonády, dortíky. Pořádají se zde různé akce pro veřejnost, jako např. semináře z cest, o kávě či ochutnávky kávy. Najdete tu také nabídku bezlepkových jídel

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
7 shares

adform


Zavřít reklamu