6 způsobů, díky kterým vám může citrón změnit život


Není žádným tajemstvím, že přidání citrónu do vody může být nápomocné vašemu zdraví. Věděli jste ale, že existuje spousta dalších benefitů, které toto malé žluté ovoce má?

ad8

Díky vysokému obsahu vitamínu C má citrón schopnost odstranit většinu nepříjemných skvrn nebo zápachů. My jsme pro vás připravili přehled šesti způsobů, díky kterým budete chtít mít jeden nebo dva citróny vždy po ruce.

1. Čištění mikrovlnné trouby

ad9 - 320x100_1
(Shutterstock.com)

Po zahřátí směsi vody a citrónové šťávy se vám povede jednoduše vyčistit usazenou mastnotu.

2. Vytvořte si svůj vlastní čistič dřeva

(Shutterstock.com)

Jste unaveni z utrácení za drahé čističe a leštěnky podlah a dalšího dřevěného nábytku? Za pomoci citrónu, oleje a vody si můžete sami smíchat podomácku vyrobený čistič/leštidlo, které vás zbaví trápení.

3. Vyrobte si vlastní tělový peeling

(Shutterstock.com)

Kombinace citrónu, cukru, medu, vody a olivového oleje tvoří skvělý tělový i obličejový peeling, díky kterému už nebudete muset dál utrácet za nefungující peelingy z drogerie.

4. Konec lupů

(Shutterstock.com)

Lupy mohou zničit jakýkoliv outfit tmavé barvy a způsobit problémy se sebevědomím. Vmasírování dvou lžiček citrónové šťávy do pokožky hlavy a následné opláchnutí vodou by vám mohlo minimálně napomoci v boji proti nepříjemným lupům. Pokud pak ještě rozpustíte jednu lžičku šťávy do hrnku vody a opláchnete si tím celé vlasy, může vám to opravdu pomoci v boji proti lupům.

5. Bělení oblečení

(Shutterstock.com)

Pokud máte pocit, že vaše bílé oblečení už nevypadá tak, jak vypadalo na začátku, přidejte půl hrnku citrónové šťávy do přibližně 4 litrů horké vody a nechte ho v mixu ležet několik hodin. Mělo by to pomoci.

6. Odlákejte hmyz

(Shutterstock.com)

Díky jejich kyselé nátuře jsou citróny schopny odlákat hmyz z vašich domovů. Švábi, mravenci a další se k vašemu obydlí už nepřiblíží.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
4 shares