Hvězdou MFF Karlovy Vary bude britský herec Robert Pattinson


Již tento pátek 29. 6. bude zahájen 53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a hostem slavnostního zakončení bude britský herec Robert Pattinson, který převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary, prostřednictvím které festival ocení jeho výraznou hereckou spolupráci na zásadních filmech současných režisérských veličin autorského filmu.

ad8
(Kviff.com)

Mimořádný kritický ohlas zaznamenal snímek Dobrý časy (Good Time, 2017) Bennyho a Joshe Safdieových, ve kterém Pattinson ztvárnil jednu z hlavních rolí. Snímek byl uvedený loni na filmovém festivalu v Cannes, posléze na karlovarském festivalu a získal pět nominací na Film Independent Spirit Award. MFF Karlovy Vary uvedl v roce 2014 i futuristický western Tulák (The Rover) s Pattinsonem a Guyem Pearcem v hlavních rolích.

Filmografie Roberta Pattinsona zahrnuje nejen velkorozpočtové filmy, ale představuje také spolupráci na dalších, často nezávislých projektech se zajímavým tématem či výraznými filmaři.

ad9 - 320x100_1
(Kviff.com)

Hosty slavnostního zahájení letošního ročníku budou novozélandský režisér Taika Waititi a producent Carthew Neal, kteří v současné době natáčejí v Česku snímek Jojo Rabbit.

Festival letos nabídne opět velmi bohatý program, zdarma můžete např. navštívit karlovarské Letní kino, kde jsou připraveny tři projekce. V sobotu 30.6. Tim Robbins osobně uvede snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je dlouhodobě v hodnocení filmových databází zařazován mezi nejlepší filmy všech dob. V pátek 6.7. se bude promítat hudební snímek Léto, režiséra Kirilla Srebrenikova. V sobotu 7.7. potom můžete vidět zakončovací snímek letošního ročníku MFF Karlovy Vary Utop se, nebo plav.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
17 shares

adform


Zavřít reklamu