McDonald`s stahuje plastová brčka z jednoho ze svých největších trhů


(Pixabay.com)

V každé z restaurací McDonald`s ve Spojeném Království a Irsku budou plastová brčka nahrazena papírovými. Tento krok by mohl nasměrovat počínání ostatních zemí světa k lepšímu.

ad8

Počínaje zářím 2019 budou veškerá plastová brčka nahrazena těmi papírovými, která jsou podstatně ekologičtější. Na základě zákaznických ohlasů a ambiciózních plánů vlády se v Anglii a Irsku rozhodli zakázat plastová brčka a pomoci tak životnímu prostředí.

(Pixabay.com)

Vláda také doufá, že tento krok napomůže ukázat správnou cestu ostatním velkým společnostem v účasti na této důležité změně.

ad9 - 320x100_1

Nezisková společnost Eco-Cycle tvrdí, že se každý den v USA spotřebuje více než 500 milionů plastových brček. Přestože jsou brčka recyklovatelná, jejich lehká váha a velikost často způsobují to, že jsou vynechány třídícími stroji. Tím pádem napomáhají k nekončícímu zanášení oceánů plastem.

(Pixabay.com)

Většina brček je vyrobena z plastu, který se v přírodě rozkládá po dlouhá staletí a namísto toho se rozpadá do mikroplastů, které jsou pro životní prostředí extrémně nebezpečné.

McDonald`s však není jedinou společností v Anglii, která zakázala plastová brčka. Jsou to také například JD Wetherspoon, Buger King nebo Costa Coffee, kteří vyřadili v minulém roce veškerá plastová brčka.

(Pixabay.com)

Doufejme, že se v budoucnu dočkáme úplného vymizení plastových brček ve všech zemích světa.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
37 shares

adform


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu