300x600 (2)_mobile

Facebook sleduje své uživatele ve všech různých směrech. Podívejte se, jaká data schraňuje


(Gettyimages.com)

Facebook odhalil způsoby, kterými ukládá informace o svých uživatelích. Odhalení proběhlo potom, co se CEO Facebooku Mark Zuckerberg podrobil v dubnu výslechu z důvodu skandálu Cambridge Analytica.

ad8

Dokument, který má 222 stran, mimo jiné odhaluje, jakým způsobem získává Facebook data od svých uživatelů. Některé z nich byly jistě nepřekvapivé, jako například to, že Facebook hlídá, kolik času na něm jednotliví uživatelé tráví nebo zda si přes něj něco nakupují.

(Gettyimages.com)

Další způsoby můžou být ale pro některé z nás novinkou. Mezi ně patří například:

ad9 - 320x100_1
  • Facebook monitoruje pohyby vaší myši. Tím napomáhá rozeznat, že jste člověk a ne robot.
  • Dalším způsobem, díky kterému rozeznává roboty od lidí je to, že hlídá, jestli máte svůj prohlížeč v popředí nebo pozadí.
  • Dále pak sbírá spoustu dat o vašich zařízeních. Kontroluje úroveň vaší baterie, signálu a velikost volného úložného prostoru.
  • Operační systém, typ prohlížeče, názvy složek nebo plug-iny jsou také pro Facebook zdrojem informací.
  • Facebook také zná vašeho mobilního operátora, poskytovatele internetových služeb, IP adresu, data cookie, časovou zónu a rychlost připojení.
  • Společnost přiznala, že v „některých případech“ monitoruje přístroje, které se nachází v okolí uživatele. To podle nich znamená, že je například schopný jim pomoci při promítání videa z jejich telefonu na televizi.
  • Bluetooth a informace o okolních Wi-Fi sítích si Facebook také schraňuje.
  • Pokud si nezablokujete přístup Facebooku k těmto věcem, dokáže také zkoumat vaši GPS polohu, fotoaparát, fotografie. Výpis hovorů nebo přehled SMS historie je Facebookem také zaznamenáván v případě, že si uživatelé Androidových zařízení zpřístupní jejich synchronizaci nebo nahrávání dat.
  • Data o vašich online i offline činnostech a nákupech od třetích stran a informace o hrách, aplikacích a účtech.

Pokud by vás to zajímalo více do hloubky, můžete si přečíst celý dokument zde:

https://www.commerce.senate.gov/public/_cache/files/9d8e069d-2670-4530-bcdc-d3a63a8831c4/7C8DE61421D13E86FC6855CC2EA7AEA7.senate-commerce-committee-combined-qfrs-06.11.2018.pdf

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
12 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format