Nejlepší momenty z letošního předávání divadelních cen Tony Awards


(Gettyimages.com)

Již 72. ročník předávání každoročních divadelních cen Tony Awards se odehrál v Radio City Music Hall v New Yorku.

ad8

My jsme pro vás připravili přehled toho nejzásadnějšího, co se v tento slavnostní večer odehrálo. Mnohými je tento ročník považován za vůbec ten nejlepší a vy můžete posoudit sami, zda mají pravdu.

1. Andrew Gargfield věnoval svou cenu za nejlepší hlavní roli ve hře Angels in America lidem z LGBTQ komunity, kteří bojovali a zemřeli.

ad9 - 320x100_1

Ve své řeči se například zmínil o tom, jak je pro něj poctou, že mohl ve hře Angels in America hrát Priora Waltera, protože představuje nejčistějšího ducha lidstva a zejména toho LGBTQ komunity. Dále pokračoval tím, že na postavě, kterou ztvárnil obdivuje to, že byl schopný říci ne útlaku, úzkoprsosti, hanbě a vyloučení, která stojí za tím, že jsme byli všichni stvořeni k dokonalosti a všichni sem patříme. Kvůli tomu se rozhodl věnovat svou cenu nespočtu lidí z LGBTQ komunity, kteří bojovali a zemřeli, aby ochránili toho ducha a to, že každý má právo žít a milovat tak, jak byl stvořen.

Řeč zakončil referencí na situaci, kdy Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch pekaře, který v americkém Coloradu odmítl upéct svatební dort pro pár stejného pohlaví. „Všichni jsme posvátní a všichni sem patříme. Pojďme jednoduše upéct dort tomu, kdo ho chce.“

2. Celý večer se všichni soustředili na inkluzi.

Ve své děkovné řeči potom, co získala cenu za nejlepší vedlejší roli v muzikálu Carousel, zamířila Lindsay Mendez ke kouzlu jednoho z aspektů Broadwaye – „přijď takový, jaký jsi“. Publiku sdělila, že když se přestěhovala do New Yorku, bylo jí doporučeno, aby změnila své přijmení z Mendez na Matthews, pokud chtěla mít šanci uspět. Díky této zkušenosti je extrémně hrdá na to, že je součástí komunity, která oslavuje rozdíly a individualitu, kterou právě Broadway bezpochyby je.

Ve své děkovné řeči zmínila Glenda Jackson, potom, co vyhrála cenu za hlavní ženskou roli, že zanevřela na jeviště na celých 30 let, ve kterých byla součástí Parlamentu spojeného království. Pokračovala tím, že je jedním z nejstarších lidí, kteří přebírají cenu a je nadšená ze všech talentovaných dětí, které chvíli před ní ovládli jeviště (mluvila o Marjory Stoneman Douglas High School Drama Clubu). Děkovala štábu a dalším účinkujícím, ale velký důraz dala na to, že je pyšná na celou divadelní společnost a to, čím Tony Awards jsou, právě kvůli jejich otevřenosti, vstřícnosti a laskavosti.

3. Marjory Stoneman Douglas Drama Club byl pozván na jeviště, kde vystoupil s písní „Seasons of Love“.

Tímto vystoupením projevily děti úctu obětem střelby, která se v jejich škole odehrála v únoru. Profesorka Melody Herzfeld, která schovávala své studenty během zmíněné střelby pak z předem nahrané řeči zmiňovala například to, jak se snaží děti učit tomu, že by se měly navzájem respektovat a že všichni chceme to samé – být vyslyšeni.

4. Ve své děkovné řeči za cenu za nejlepší režii muzikálu The Band’s Visit sloučil David Cromer kreativně sílu a cíl divadla s jedním humanitárním cílem.

Zmínil, jak se v poslední době zvyšuje počet sebevražd a to, že se hra The Band’s Visit soustřeďuje na lidi, kteří ztrácí naději, a to ať už z důvodu samoty nebo izolace. Podotkl, že by rád dodal sílu těm, kteří bojují s nacházením naděje a přeje jim spoustu trpělivosti a kuráže na této nelehké cestě. Upozornil také na to, že je důležité se svěřit, pokud právě procházíte něčím těžkým a pro ty šťastné, kteří momentálně neprochází žádnou složitou situací by mělo být prioritou je vyslechnout.

5. Robert De Niro vyjádřil svůj názor.

De Niro veřejně vzkázal „fuck Trump“, čímž si získal přízeň spousty lidí.

 

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu