Tento ostrov nebyl prozkoumán moderní civilizací více než 55 000 let


Jednou z lidských vlastností je touha poznávat nová a dosud neobjevená místa a kultury. Existuje však jeden kmen, který žije na izolovaném ostrově, na který se nikdo neodváží vstoupit.

ad8
(Boredpanda.com)

Ostrov North Sentinel je jedním z Andamanských ostrovů v Indickém oceánu. Žijí zde nepřátelští Sentinelci, kteří odmítají jakýkoli kontakt s okolním světem a agresivně útočí na každého, kdo se jen snaží přiblížit.

(Boredpanda.com)

Návštěva ostrova by však nemusela být nebezpečná jen pro zvědavé turisty. Sentinelci nejsou imunní vůči moderním nemocem, mohlo by se tedy stát, že je jen nejmenší kontakt s turisty kompletně vyhubí.

ad9 - 320x100_1
(Boredpanda.com)

První a pravděpodobně jediný přátelský kontakt s kmenem se udál v roce 1991. T.N: Pandit přijel na ostrov s rukami plnými kokosů a dalších darů a doufal, že si získá důvěru Sentinelců. Poprvé nepřivítali ostrované návštěvníky s luky v rukách.

(Boredpanda.com)

Přestože byla tato výprava úspěšná, vláda se rozhodla zakázat jakékoli další mise tohoto typu. Došli k závěru, že kmen je zdravý a daří se jim dobře bez toho, aniž by museli být vystaveni okolnímu světu, přestože je v roce 2004 potkala vlna tsunami.

(Boredpanda.com)
(Boredpanda.com)

Je těžké říct, zda bude ještě někdy možné kontaktovat tento tajuplný kmen. Pro tuto chvíli to vypadá, že jim je lépe bez jakéhokoli kontaktu s ostatním světem.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu