Šokující fakta o životě Pabla Escobara, které jste možná nevěděli


Lidé jsou stále fascinovaní životem drogového krále Pabla Escobara, což dokazuje úpěch seriálu z dílny Netflixu – Narcos nebo novějšího filmu s názvem American Made. Veřejnost má všeobecně ráda příběhy o kriminálnících stejně tak, jako má ráda příběhy o hrdinech. Escobar byl historicky jedním z nejúspěšnějších kriminálníků, který dělal vše proto, aby měl maximální moc a úspěch. Pokud jste zvědaví, co mu k tomuto úspěchu napomohlo, čtěte dál.

ad8

Náhrobní kameny

(Pixabay.com)

V mladém věku kradl Pablo náhrobní kameny a prodával je překupníkům. Ve dvaceti letech už kradl auta, prodával marihuanu a dostával své jméno do podvědomí kolumbijského podsvětí.

ad9 - 320x100_1

Pašování kokainu

(Pixabay.com)

Jelikož bylo pašování kokainu do Ameriky složité, musel být Escobar kreativní. Ukládal ho například do pneumatik letadel nebo napouštěl oblečení tekutým kokainem, který z něj byl později vytažen.

Ponorky

(Pixabay.com)

Nejen že pašoval kokain do Ameriky v letadlech, ale koupil dálkově ovládané ponorky, které převážely až 2 000 kilogramů kokainu do Miami.

Úspěch

(Pixabay.com)

Pablo byl tak úspěšný, že se mu dařilo do USA propašovat až 50 tun kokainu denně.

Vrchol kariéry

(Pixabay.com)

Když byl Pablo na vrcholu své drogové kariéry, dodával 80% celkového objemu kokainu na celém světě.

Ztráty

(Pixabay.com)

Jelikož nemohl skladovat svou hotovost v bankách, ztratil každoročně přibližně 2 miliardy USD tak, že ji sežraly krysy nebo byla zničena vlhkostí.

Hrdina nebo zloduch?

(Pixabay.com)

Přestože Escobar ničil životy a celé komunity, mnozí ho stále idealizují. Někteří Kolumbijci ho přezdívají „Robin Hood“, protože rozdal miliony dolarů místní komunitě, postavil fotbalová hřiště a domy pro lidi bez domova.

Gumičky

(Pixabay.com)

Drogové kartely jsou ve finále firma jako každá jiná. Pablo Escobar například utratil 2 500 USD měsíčně za gumičky, které používal na svazování svých hor hotovosti.

Vedlejší činnost

(Pixabay.com)

Prodej drog byl pro Escobara jen vrcholem ledovce. Jeho kartel unášel, uplácel a zabíjel své oponenty. Někteří odhadují, že byl zodpovědný za až pět tisíc smrtí.

Zabití prezidentského kandidáta

(Pixabay.com)

Pablo měl v úmyslu spáchat atentát na kolumbijského prezidentského kandidáta Cesara Gaviriu Trujillu, a tak do letadla společnosti Avianca – let 2013, nastražil bombu. Výbuch zabil 107 lidí, ale jeho cíl na palubě nebyl.

Imunita

(Pixabay.com)

Escobar nabídl, že splatí obrovský kolumbijský dluh ve výši 15 miliard USD za to, že mu úřady garantují imunitu. Jeho nabídka byla odmítnuta.

Smrt

(Pixabay.com)

Ve finále byl Pablo dopaden v Medellinu, kde se schovával před CIA i kolumbijskými speciálními jednotkami. Někteří tvrdí, že běžel po střeše domu a byl zastřelen kolumbijskými jednotkami. Jiní tvrdí, že se zabil sám.

Pohřeb

(Pixabay.com)

Jeho pohřeb byl velkolepou událostí, kde se objevily tisíce lidí, kteří ho milovali za jeho aktivity v komunitě.

Hacienda Nápoles

(Pixabay.com)

Obrovské sídlo, kde žil, bylo po jeho smrti dlouhou dobu opuštěno. Momentálně z něj je však zábavní park, zasazen do tématu Jurského parku, který je přístupný veřejnosti.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
42 shares

adform


Zavřít reklamu