10 hor, které stojí za to vidět


Některé z těchto hor jsou známé hlavně díky své výšce, jiné zase například díky svému dynamickému tvaru. Nemusíte být zkušenými horolezci, abyste dokázali ocenit krásu některých z těchto světově vyhledávaných hor. Velké množství těchto nádherných scenérií je jednoduše přístupné lanovkou nebo autobusem.

ad8

1) Matterhorn, Švýcarsko

Matterhorn leží ve Walliských Alpách na pomezí Itálie a Švýcarska. Známý je převážně díky svému pyramidovitému tvaru, který můžeme najít na obalu čokolády Toblerone. K nejlepšímu výhledu na Matterhorn se dostanete lanovkou z města Zermatt.

ad9 - 320x100_1
(Pixabay.com)

2) Vinicunca, Peru

Tato duhová hora je místními obyvateli považována za svatou. Můžeme zde vidět pruhy výrazných barev jako například fialovou, modrou nebo žlutou. Abyste došli až na vrchol, musíte absolvovat náročnou cestu, která ale ve finále opravdu stojí za to.

(Pixabay.com)

3) Stetind, Norsko

Norská národní hora ve tvaru kovadliny je velice populární destinací pro horolezce, jelikož jsou z ní překrásně vidět norské fjordy a moře. Stetind je největším přírodním obeliskem v Severní Evropě je tvořen masivní žulou.

(Pixabay.com)

4) Mount Roraima, Venezuela

Sousedíc s Venezuelou, Brazílií a Guayanou, najdeme plochou horu, často zahalenou v oblaku mlhy. Její ekosystém nabízí jedny z největších vodopádů na světě, vzácné druhy zvířat nebo masožravé květiny.

(Pixabay.com)

5) Mauna Loa, Havaj

Pokud nechcete na Havaji jen ležet na krásné pláži, můžete se vydat k největší aktivní sopce na světě – Mauna Loa.

(Pixabay.com)

6) Kilimanjaro, Tanzánie

Nejvyšší hora Afriky je zároveň také nejvyšší samostatně stojící horou světa. Tato památka Unesco je oblíbená nejen u horolezců, ale nabízí také safari, které vyzdvihuje rozmanitost zvířat a rostlin.

(Pixabay.com)

7) Tre Cime di Lavaredo, Itálie

Tři samostatně stojící vrcholy jsou součástí italských Dolomit a říká se jim Cima Grande, Cima Ovest a Cima Piccola. Túra, díky které se vám nabídnou ty nejkrásnější pohledy na celé uskupení, je relativně lehká a tedy vhodná i pro nezkušené chodce.

(Pixabay.com)

8) Kirkjufell, Island

Jedna z nejvíce fotogenických hor na světě se nachází na Islandu a je lidmi často navštěvována také díky tomu, že se nachází v blízkosti vodopádu Krkjufellsfoss. Fanoušci seriálu Game of Thrones můžou tuto horu poznávat z jeho šesté a sedmé série.

(Pixabay.com)

9) Mount Fuji, Japonsko

Nejvyšší hora Japonska je nejen památkou Unesco, ale také je jednou ze tří svatých hor a často se stává předlohou pro japonské umění. Mount Fuji je stále aktivní sopkou, přestože se jí erupce vyhýbá již od roku 1707. V jejím okolí se nachází 5 jezer a bezpochyby je jednou z nejkrásnějších hor na světě.

(Pixabay.com)

10) Mount Davanand, Írán

Poslední horou, kterou vám dnes představíme je Mount Damavand, která je velice důležitým symbolem Íránské kultury a je často zmiňovaná v perské mytologii. Nachází se zde také horké prameny, které jsou mezi místními známé pro své léčivé účinky.

(Pixabay.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
14 shares

adform


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu