10 měst, ve kterých se žije nejlépe lidem pod 30


Když se v dnešní době mladí lidé rozhodují, kde budou žít, zaměřují se na velké množství faktorů, které ve finále jejich rozhodnutí ovlivní. Mezi nejzásadnější z nich patří cena, za kterou se dá v daném městě vyžít, potenciální pracovní příležitosti nebo noční život.

ad8

Na základě těchto (a mnoha dalších) faktorů vyhodnotila webová stránka Nestpick.com 10 měst, ve kterých se mladým lidem žije nejlépe. V roce 2017 se na prvním místě umístil Amsterdam (Nizozemsko), letos je však na prvním místě město jiné.

Pojďme se na výsledky tohoto průzkumu podívat.

ad9 - 320x100_1

10) Manchester, UK

Manchester se umístil v top 10 z toho důvodu, že je nakloněn osobní svobodě svých obyvatel, stejně tak jako komunitě LGBTQ+.

(Pixabay.com)

9) Kolín nad Rýnem, Německo

Kolín je proslulý primárně pro svou kulturu v čele s gotickou katedrálou.

(Pixabay.com)

8) New York, USA

New York se umístil na osmém místě hlavně díky jeho obchodnímu potenciálu. Mimo to byla velkým faktorem také dostupnost univerzit nebo například rychlost internetu.

(Pixabay.com)

7) Barcelona, Španělsko

V oblasti jídla se Barcelona umístila výše než většina světových měst. Jistě vás nebude šokovat, že její Tapas scéna jí k tomu zásadně napomohla.

(Pixabay.com)

6) Vancouver, Kanada

Hlavním důvodem, proč se kanadská města umísťují vysoko v žebříčcích úrovně života pro různé skupiny lidí, je jejich otevřenost k imigrantům. U Vancouveru tomu rozhodně není jinak.

(Pixabay.com)

5) Toronto, Kanada

Kromě stejného důvodu, pro který se v tomto žebříčku umístil i Vancouver, obdrželo Toronto vysoké hodnocení v oblasti festivalů.

(Pixabay.com)

4) Amsterdam, Nizozemsko

Šampion z roku 2017 sice prvenství neobhájil, umístil se však nejvýš v oblasti osobní svobody a volby.

(Pixabay.com)

3) Londýn, UK

Třetí místo si Londýn zasloužil primárně díky jeho univerzitám, startupům, otevřenosti a nočnímu životu.

(Pixabay.com)

2) Montreal, Kanada

Další kanadské město se záviděníhodnou festivalovou scénou a nadprůměrnými podmínkami pro život se umístilo na druhém místě tohoto průzkumu.

(Pixabay.com)

1) Berlín, Německo

Vzhledem k světově uznávané techno scéně není překvapením, že se Berlín dostal na první příčku díky jeho nočnímu životu. Mimo to má také nespočet startupových firem a je považován za jedno z nejotevřenějších měst k LGBTQ+ komunitě na světě.

(Pixabay.com)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
3 shares

adform


Zavřít reklamu