300x600 (2)_mobile

6 bizarních kombinací jídel, které jsou ve skutečnosti výborné


Už jen pomyšlení na některé kombinace ingrediencí může stačit k tomu, abychom ztratili chuť k jídlu. Dušené hovězí a zmrzlina? Děkuji, nechci. V poslední době však experimenty šéfkuchařů a food blogerů dokazují, že i divné kombinace potravin a chutí kupodivu mohou docela dobře fungovat.

ad8

Jaké ze současných trendů byste měli vyzkoušet?

1. Cola a kuře

ad9 - 320x100_1
(Pixabay.com)

Až budete příště připravovat kuře, zkuste přidat colu. Díky její kyselosti maso zkřehne a zachová si tak svou chuť. Někdo colou maso při jeho přípravě pouze potírá, ale pokud chcete opravdu vytříbenou chuť, doporučujeme ji použít jako marinádu a kuřecí do ní naložit.

2. Jahody v salátu Caprese

(Pixabay.com)

Na první pohled se zdá, že něco tak sladkého jako jsou jahody rozhodně nepatří do salátu s pikantní zálivkou. Ale naopak, kombinace jahod s octem balsamiko a bazalkou jejich sladkou chuť ještě více podtrhne.

3. Vejce a javorový sirup

(Pixabay.com)

I když se tyto dvě potraviny objevují na snídaňové tabuli docela často, málokdy je vidíme v kombinaci dohromady. To se ale začíná měnit. V kombinaci s tekutým žloutkem se javorový sirup stává ještě lepší omáčkou na palačinky. A pokud preferujete míchaná vajíčka, zkuste je javorovým sirupem pokapat, jejich chuť vás překvapí.

4. Sůl a meloun

(Pixabay.com)

I když to zní vážně divně, stojí za to tuto kombinaci vyzkoušet. Přidáním soli totiž zvýrazníte chuť ovoce a pokud navíc přidáte ještě citronovou šťávu, chuť melounu to ještě více podtrhne. Sodík je elektrolyt, takže tato zdravá svačina je ideálním způsobem, jak zregenerovat tělo po náročném sportovním výkonu.

5. Kvašená zelenina „pickles“ a zmrzlina

(Pixabay.com)

Nejenže je tato nezvyklá kombinace perfektním sloučením sladké a slané chuti, ale také má zdravotní benefity. Sůl v pickles je důležitá pro krevní oběh a buněčný metabolismus, zatímco cukr a tuk z vaší oblíbené zmrzliny dodá tělu energii.

6. Káva a pomerančový džus

(Pixabay.com)

Pomerančový džus s kávou sice mohou fungovat vedle sebe, ale dohromady? Zní to divně, ale nebojte se to vyzkoušet. Džus kávu zjemní, a přitom není tak těžký na trávení jako mléko nebo smetana, kterou obvykle do kávy přidáváme. Protiklady se zkrátka přitahují.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!

0
3 shares

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format