Tradiční akce, na kterých na jaře nesmíte chybět. Tipy na výlety i slavnosti piva


(Pixabay.com)

Pochod Praha – Prčice

ad8

Tradiční turistická akce, která má v České republice dlouhou historii, dnes láká napříč generacemi. Letošní 53. ročník se koná 19. 5. 2018 a nabízí několik variant tras včetně těch pro cyklisty. Kdo dorazí do cíle, dostane tradiční botičku.

Majáles

ad9 - 320x100_1

Studentské oslavy, které ale vrcholí festivalem a slibují tak hudební zážitek pro každého. Koná se každoročně ve všech větších městech. Např. v Praze 28. dubna, v Brně 5. května, v Plzni 12. května nebo v Hradci Králové 20. dubna.

Spartan Race

Závod pochází z Ameriky, ale u nás už je jedním z nejoblíbenějších překážkových běhů. Koná se za každého počasí, překážky jsou náročné a stojí mnoho sil. A právě proto je skvělým zážitkem.

Nejbližší se koná 28. dubna v Kutné Hoře.

Slavnosti piva

Jaro nezapomíná ani na žízeň a tak se můžete vypravit na slavnosti piva, kde často najdete klasiku i speciály. Každé město nabízí bohatý doprovodný program.

Pivní slavnosti Tábor 28. – 31. března, Tesař Beerfest 11. – 12. května v Brně, Ústecký pivní jarmark 12. května, Beerfest Olomouc 24. – 26. května.

Noc kostelů

Pokud hledáte poněkud komornější atmosféru, vypravte se na noc kostelů. Letošní ročník se odehraje 25. května a slibuje 910 otevřených kostelů a modliteben, které se ukáží ve večerní a noční atmosféře a nabídnou hudbu, umění a zážitky. Pořadatelé mají v tuto chvíli připraveno 1866 programů.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
10 shares

adform


Zavřít reklamu