Fotografka na snímcích zachycuje reakce lidí na ženy s nadváhou


Když se fotografka Haley Morris-Cafiero rozhodla pořídit snímky reakcí lidí na její nadváhu, nemohla tušit, že jí její sociální experiment přinese celosvětovou slávu. Experiment žena nazvala „Wait Watchers“ a jedná se o sérii fotografií, které zachycují, jak lidé na ulici reagují na osoby s nadváhou.

ad8

V roce 2010 si Haley Morris-Cafiero všimla, že na jedné fotce na ní doslova zírá nějaký muž. Z fotky je přitom evidentní, že její vzhled a nadváhu tento muž pohledem odsuzuje. Kromě toho jí k experimentu pohnuly i slovní komentáře na její váhu. „Rozhodla jsem se podobné situace zachytit a ráda bych takové případy zkoumala i dále“, prohlásila fotografka, která během svého experimentu nosila na nejrůznější veřejná místa fotoaparát se stativem a fotila sebe a reakce lidí při běžných činnostech, jako je telefonování nebo nákupy. Přitom se vždy snažila obléknout tak, aby nepřitahovala přílišnou pozornost. Přesto se jí však dostalo několik nelichotivých pohledů, které se jí podařilo na fotoaparát zachytit.

Snímky vyvolaly řadu kontroverzí, a ne všichni se s tvrzením fotografky ztotožňují. Podle některých lidí prý nikdo nemůže s jistotou tvrdit, že pohledy kolemjdoucích reagují na její postavu a že jsou nutně odsuzující nebo posměšně. Co si o tomto experimentu myslíte vy?

ad9 - 320x100_1

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu