13 momentů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost


Nejenže autoři oblíbeného seriálu Simpsonovi v epizodách o žluté rodince často brousí do historie, ale také se zdá, že krom toho oplývají i jasnovideckými schopnostmi. Podívejte se na několik momentů, kdy se jim podařilo předpovědět budoucnost.

ad8

1. Američané získají zlato v curlingu

V epizodě Curlingová romance se Homer a spol. po porážce švédského týmu vracejí z olympiády se zlatými medailemi. O 8 let později, na olympiádě v Pchjongjangu, tým USA rovněž vítězí nad Švédy a veze domů zlato.

ad9 - 320x100_1

2. Trump bude zvolen prezidentem

Již v roce 2000, 16 let před uvedením Donalda Trumpa do funkce amerického prezidenta, předpověděli Simpsonovi v epizodě Nebárt se budoucnosti, že se tak stane. V seriálu to však bylo míněno jako dystopie.

3. Disney koupí filmové studio 20th Century Fox

V epizodě Dojezdy pro hvězdy se objevilo logo filmového studia 20th Century Fox s nápisem divize společnosti Disney. O 20 let později zábavní gigant skutečně Fox za 66,1 miliardy dolarů koupil.

4. Lady Gaga vystoupí na Super Bowlu

V jednom z dílů z roku 2012 (Líza a Lady Gaga) zavítala do Springfieldu Lady Gaga a podmanila si Super Bowl. Totéž se skutečně stalo v roce 2017.

5. Na slavné iluzionistické duo Siegfried & Roy zaútočí tygr

V roce 1993 vyšla epizoda, ve které je jeden z těchto kouzelníků během vystoupení napaden tygrem. O deset let později je Roy Horn po útoku bílého tygra hospitalizován s prokousnutým hrdlem.

6. Zmutovaná rajčata

V jednom z dílů páté série (rok 1999) se Homerovi podaří vypěstovat zmutovaná rajčata. O 14 let později začnou růst ozářená rajčata v Japonsku, po havárii elektrárny Fukušima.

7. Nevysvětlitelná krádež citronovníku

V díle s názvem Trojský citron z roku 1995 dojde k odcizení springfieldského citronovníku obyvateli sousedního rivalského města Shelbyvillu. K úplně stejné záhadné krádeži pak dojde v roce 2013.

8. Frustrace z automatických oprav

V epizodě Lízina svatba mají telefony z budoucnosti otravnou funkci automatických oprav i funkci videohovoru. Epizoda je z roku 1995.

9. Lízin snoubenec z budoucnosti mluví ke svým hodinkám

Opět jde o předpověď z epizody Lízina svatba. Dnes je podobných chytrých hodinek plný trh.

10. „Propuknutí“ eboly v Americe

V epizodě Lízin saxofon z roku 1997 čte Marge knihu Curious George and the Ebola Virus. V roce 2014 má Amerika díky propuknutí epidemie eboly v Africe strach z jejího šíření.

11. Koňské maso jako tajná ingredience

Koňské maso se stalo tajnou přísadou ve školní jídelně v epizodě Skinner – sladký nepřítel z roku 1994. Později vyšlo na světlo několik podobných skandálů, například případ nalezeného koňského masa v oblíbených masových kuličkách řetězce IKEA

12. Hamburgerové klapky na uši

Tento divný módní trend se objevil již v roce 1998 v díle Kouzelník z Evergreen Terrace. V roce 2010 se tato šílenost skutečně začala prodávat na trhu.

13. Vítěz Nobelovy ceny

V epizodě Muzikál ze základní, která byla poprvé vysílána roku 2010 se tvrdí, že Bengt R. Holmstrom získá Nobelovu cenu. To se mu v roce 2016 skutečně podaří.

 

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
64 shares

adform


Zavřít reklamu