Někde tradiční, jinde zapovězené. 5 potravin, které jsou v některých zemích zakázány


Různé národy, různé zvyky a různé zdravotní normy. Zatímco v jedněch zemích jsou některé potraviny povoleny, jinde je budete jen těžko hledat. Důvodů, proč jsou některé potraviny na různých místech světa zapovězeny, může být více, ať už se jedná o důvody zdravotní, ekologické či kulturní. Podívejte se, které potraviny či pochoutky byste na některých místech světa sháněli jen marně.

ad8

Losos z farmových chovů

(Pixabay.com)

Ačkoliv jsou lososi často doporučovanou potravinou pro zdravý životní styl, existuje i jejich stinná stránka a tou jsou farmové chovy. Takto chovaní lososi totiž podle Agentury pro ochranu životního prostředí představují řadu ekologických problémů. Proto se v některých státech, jako je například Nový Zéland nebo Austrálie, jejich prodej a konzumace za účelem ochrany životního prostředí zakazuje.

ad9 - 320x100_1

Kinder vajíčko

(Pixabay.com)

Tuto britskou pochoutku, kterou milují děti po celém světě, byste jen těžko hledali ve Spojených státech. Tato čokoládová cukrovinka je v Americe zakázána, protože v sobě obsahuje nejedlý předmět (překvapení v podobě hračky), což je v Americe podle Úřadu pro potraviny a léčiva nepřípustné. Podle místních norem představují podobné potraviny nebezpečnou hrozbu, která by mohla způsobit udušení.

Foie Gras

(Pixabay.com)

Ačkoliv je pokrm foie gras považován za francouzskou delikatesu, například v Kalifornii na něj můžete zapomenout. Tento stát nedávno obnovil zákaz této jinde velmi oceňované pochoutky, z důvodu nehumánního zacházení se zvířaty. Ptákům jsou násilně zaváděny sondy s krmivem přímo do žaludku v mnohem větším množství, než by sami zvládli zkonzumovat, což má zajistit  zvětšení a ztučnění jejich jater. Kromě Kalifornie se k foie gras vážou zákazy také v Itálii, Indii, Dánsku, Finsku, Norsku, Polsku, Izraeli i Německu.

Žvýkačky

(Pixabay.com)

Singapur je proslulý svou čistotou, takže i obyčejná žvýkačka pro něj může představovat hrozbu v podobě znečištění. Ve snaze udržet ulice v čistotě země zakázala žvýkačky již v roce 1992. Jejich prodej je zde zakázán pod vysokou pokutou a může vést až k odnětí svobody ve výši dvou let.

Kečup

(Pixabay.com)

Ve francouzských školách se milovníci kečupu mohou dostat do velkých problémů. V roce 2011 v nich totiž byly zavedeny nové nutriční pokyny, které v sobě mimo jiné obsahují i zákaz této oblíbené rajčatové pochoutky. Kečup je zde totiž vnímán jako ohrožení francouzských kulinářských tradic. Restrikce v sobě nicméně obsahuje jednu výjimku. Jednou za týden si ho děti mohou dát k hranolkám.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
16 shares

adform


Zavřít reklamu