10 nejromantičtějších míst, kam cestovat na Valentýna


Hledáte inspiraci, čím svou drahou polovičku překvapit na svátek všech zamilovaných? Co takhle vycestovat do některé z nejkrásnějších romantických světových destinací a vytvořit si zde nezapomenutelné valentýnské vzpomínky?

ad8

1. Granada, Španělsko

(Pixabay.com)

Pokud milujete romantické kouzlo Andalusie, znásobíte jej v jednom z nejkrásnějších historických měst Španělska s úžasnou architekturou a tajemnými zákoutími – v Granadě. Můžete zde zabloudit do středověkého komplexu palácu Alhambra, objevit arabské lázně nebo relaxovat v čajovnách nacházejících se v malebné uličce Elvira Street. Romantický pohled na západ slunce vám zajistí místo Mirador de San Nicolás.

ad9 - 320x100_1

2. Bruggy, Belgie

(Pixabay.com)

Belgické město, které někdy bývá díky svým kanálům označováno jako „Benátky severu“, okouzlilo svým specifickým historickým rázem celý svět. Se svými typickými budovami a dlážděnými ulicemi je klasickým příkladem místa, které si uchovalo svou středověkou podobu. Pokud si jej chcete vychutnat, stačí když zabloudíte v jeho malebných uličkách.

3. Verona, Itálie

(Pixabay.com)

Jen málo měst na světě je tak romantických jako město Romea a Julie. Lákadlem pro turisty je především proslulý balkón dcery rodu Kapuletů, který by žádný zamilovaný návštěvník města neměl vynechat.

4. Amsterdam, Nizozemsko

(Pixabay.com)

Další úžasnou destinací, která je na Valentýna vyhledávána zamilovanými páry, je hlavní město Nizozemska Amsterdam. Jedinečný zážitek vám tu poskytne plavba amsterdamskými kanály nebo polibek na sklápěcím mostě Magere Brug, který má podle pověsti párům zajistit věčnou lásku.

5. Santorini, Řecko

(Pixabay.com)

Bílé vesničky, nádherné pláže, dechberoucí útesy a ještě mnohem více. Vše, co Santorini nabízí, je ideální kombinací pro romantický výlet na Valentýna. Přesně tady naleznete klid a soukromí, které pro své cestování v páru hledáte.

6. Sevilla, Španělsko

(Pixabay.com)

Další z krásných měst Andalusie, které vám zajistí romantický zážitek, je španělská Sevilla. Projděte se v ruku v ruce na nejstarším mostě Sevilly Triana, navštivte jednu z nejvýznamnějších místních památek Zlatou věž nebo zabluďte do místní proslulé židovské čtvrti. Výbornou příležitostí, jak strávit večer, je potom ochutnávka skvělých místních tapas.

7. Mallorca a Menorca, Španělsko

(Pixabay.com)

Tyto dvě hlavní perly Baleárských ostrovů jsou rájem pro ty zamilované dvojice, jejichž cílem je hlavně relaxovat. Panenské pláže, příroda a dobré počasí, to vše vytváří pocity mírumilovného klidu. Výhodou je také bohatá nabídka ubytování pro páry.

8. Marrákeš, Maroko

(Pixabay.com)

Vychutnejte si pohádku tisíce a jedné noci v kulturním středisku Maroka. Brouzdejte se ve spleti uliček Mediny typické svým kouzelným tržištěm a nechte se unést na orientální náměstí Djemaa el-Fna. Můžete zde vyzkoušet místní lázně nebo klasickou tureckou lázeň hamman. Marrakéš vás i vaši polovičku zaručeně okouzlí.

9. Rovaniemi, Finsko

(Pixabay.com)

Mrazivá noc v otevřeném iglú, pozorování hvězd a čekání na slavnou polární září, i to může být romantika. V této oblasti švédského Laponska se můžete projet také na saních tažených soby nebo si zalyžovat v jedné z nejkrásnějších přírodních krajin na světě.

10. Kjóto, Japonsko

(Pixabay.com)

Pokud chcete se svým partnerem či partnerkou odcestovat na konec světa, vemte ho/ji do Kjóta. V tomto magickém místě, které je považováno za hlavní město japonské kultury, se snoubí dědictví japonské historie i asijské tradice. Pro zajištění romantiky je nejlepší volbou návštěva místního bambusového lesa Sagano, jednoho z nejunikátnějších přírodních krás na planetě.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0

adform


Zavřít reklamu