Je libo kapsle na praní? Nová výzva na sociálních sítích nabádá k jejich polykání


(Youtube.com)

Tide Pod Challenge. To je nová výzva nabádající lidi k polykání kapslí na praní. Tento šílený trend šířící se napříč sociálními sítěmi vedl k oficiálním varováním před zkoušením této výzvy. Společnost YouTube videa s nebezpečnou výzvou stahuje.

ad8

První příklady polykání kapslí na praní se objevily již v roce 2013 a byly probírány na serveru KnowYourMeme.com. Původ výzvy je ale pravděpodobně v satirické kampani webu TheOnion, který v roce 2015 publikoval článek s názvem „Bůh mi pomáhej, jdu ochutnat jednu z barevných kapslí na praní“.

V březnu 2017 pak publikovala stránka College Humor video s názvem: „Nejezte kapsle na praní (Vážne. Jsou jedovaté)“, které má na YouTube více než 3 miliony zhlédnutí. To ale lidi v „ochutnávání“ kapslí nezastavilo, spíše naopak. Mladí lidé tento nebezpečný experiment začali zkoušet a natáčet se u toho na video. Tak vznikla výzva Tide Pod Challenge.

ad9 - 320x100_1

První YouTube video, kde jsme mohli vidět někoho jíst kapsle na praní, bylo publikováno 7. ledna 2018 uživatelem TheAaronSwan669. Následovalo více a více podobných videí, načež společnost YouTube tato videa začala ze svých stránek stahovat.

(Pixabay.com)

A co se po konzumaci kapslí na praní s lidským tělem děje? Ti, kteří mají s tímto experimentováním zkušenost, byli obvykle hospitalizováni s žaludečními problémy, zvracením, dýchacími potížemi a ztrátou vědomí. Podle magazínu Washington Post bylo v roce 2016 jen ve Spojených Státech zaznamenáno 10 500 případů, kdy byli kapslím vystaveny děti mladší pěti let. 220 podobných případů se pak týkalo teenagerů, přičemž u 25 % z nich se jednalo o vědomé experimentování.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
56 shares

adform


Zavřít reklamu