Instagram přidává funkci, díky které mohou ostatní vidět, jak často aplikaci používáte


(Pixabay.com)

Na Instagramu nyní mohou lidé vidět, jak často aplikaci používáte, a jestli jste zrovna aktivní. Je to díky nové funkci, která umožňuje vašim přátelům zaznamenat, kdy jste naposledy Instagram otevřeli.

ad8

Tato „špehovací“ funkce nicméně neplatí pro všechny. Je omezena pouze na ty, se kterými se sledujete a se kterými jste si v minulosti psali soukromé zprávy. Možnost zobrazení stavu aktivity je automaticky povolena ve výchozím nastavení, o čemž mnoho uživatelů Instagramu možná ani neví. Díky této funkci tak můžete vidět, před kolika hodinami či minutami byl ten, koho sledujete a komu píšete, naposledy aktivní.

Zatím není jasné, proč Instagram tuto funkci k aplikaci přidal a co od ní očekává. Zdá se ale, že je součástí snah Facebooku (vlastník Instagramu) o to, aby se určité údaje a informace stávaly stále více veřejnými. S tím souvisí také například funkce Messengeru, která uživatelům ukazuje údaje o zobrazení příchozí zprávy, což je funkce, kterou zatím nelze vypnout. Některé aplikace šly v tomto směru dokonce ještě dál. Snapchat například dovoluje uživatelům vidět i místo, kde se jednotliví lidé zrovna nacházejí.

ad9 - 320x100_1

Pokud se vám nová funkce Instagramu příliš nezamlouvá a bojíte se o ještě větší ztrátu soukromí, je tu dobrá zpráva. V nastavení účtu u položky „Zobrazit stav aktivity“ ji lze snadno vypnout.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
5 shares

adform


Zavřít reklamu