5 fantastických míst ze Star Wars, která můžete navštívit i v reálném životě


Ne všechny filmy jsou nutně natáčeny v hollywoodských ateliérech. A není tomu jinak ani u série Star Wars. Spojte svou lásku k filmu s láskou k cestování a navštivte nejzajímavější místa spojená právě s Hvězdnými válkami.

ad8

Salar de Uyuni, Bolívie: Nově objevená planeta Crait

(Pixabay.com)

V nejnovějším filmu hvězdné série Star Wars: Poslední z Jediů se objevují záběry z nové planety, planety Crait. Tyto záběry se natáčely na největší solné pláni světa Salar de Uyuni v Bolívii, která se začínala formovat před 10 000 lety. Nachází se v blízkosti And a je oblíbeným turistickým místem pro pozorování západu slunce.

ad9 - 320x100_1

Les Puzzlewood, Anglie: Tajemný les ze Star Wars: Síla se probouzí

(Pixabay.com)

V tomto lese odehrával onen intenzivní boj Rey versus Kylo Ren. Tento les byl inspirací také pro J.R.R Tolkeina a J.K.Rowlingovou. Natáčely se zde scény z Pána prstenů i Harryho Pottera.

La Grande Dune: pouštní planeta Tatooine

V Tunisku se sice natáčelo několik momentů Star Wars, ale žádné tuniské místo není tolik ikonické jako tato písečná duna.

Národní park Vatnajokull, Island: ledová planeta Hoth

(Pixabay.com)

Planeta Hoth se objevila ve filmu Impérium vrací úder. Díky islandskému parku Vatnajokull mohou turisté podniknout stejnou cestu jako Luke v Epizodě V. Vatnajokull je součástí národního parku Skaftafell, jehož ledovcové stěny můžeme vidět také ve filmu Poslední z Jediů.

Wádí Rum, Jordánsko: Skalnaté útesy planety Tatooine

(Pixabay.com)

Pokud preferujete spíše teplo před zimou, můžete navštívit oblast Jordánska. V prostředí pouště Wádí Rum, kde to vypadá jako na Marsu, byly natáčeny záběry planety Tatooine.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
312 shares

adform


Zavřít reklamu