Kde na světě je nejlepší noční život? V žebříčku nejpopulárnějších míst je i Praha.


(Pixabay.com)

Online bookingový server Hostelworld sestavil na základě svého výzkumu žebříček nejlepších míst, kam vyrazit za nočním životem. V rámci výzkumu se zkoumalo, jak obyvatelé 41 měst z 27 zemí světa hodnotí noční život v souvislosti s pěti kategoriemi: kvalita nočního života, otevřenost a přátelskost místních, bezpečnost a dostupnost místa a ceny. Do výzkumu bylo zahrnuto více než 4000 respondentů.

ad8

Z výzkumu vyplynulo, že nejlepším místem pro noční život, je německý Hamburk, který za sebou zanechal taková města, jako je New York, Paříž nebo Londýn. Jeho největší předností je podle všeho přátelskost a přívětivost místních obyvatel a snadná dopravní dostupnost. V závěsu stojí hlavní město Dánska Kodaň, které bodovalo skoro ve všech pěti kategoriích (zejména ale v oblasti bezpečnosti), až na jednu – vysoké ceny. Podle respondentů je Kodaň příliš drahá. Třetím nejlepším místem, kam v noci vyrazit za zábavou je pak Berlín a následuje irský Dublin a holandský Amsterdam.

Je zajímavé, že zatímco se do Top 10 dostal například New York, Londýn nedosáhl ani na Top 20. Umístil se na 26. příčce, přičemž mu uškodila hlavně nedostatečná dopravní dostupnost.

ad9 - 320x100_1

A jak je na tom Praha?

(Pixabay.com)

Praha v žebříčku míst s nejlepším nočním životem skončila osmá. Z výzkumu vzešla jako nejpřívětivější město, co se týče cenové dostupnosti. Podle portálu Hostelworld tu i za relativně málo peněz zažijete spoustu zábavy a pozitivní hodnocení si Praha vysloužila i díky dobrému dopravnímu spojení a vzájemné blízkosti jednotlivých barů a klubů. Hostelworld doporučuje například návštěvu podniku Café-Pub Atmosphere nebo Karlových Lázní.

Kompletní Top 10:

  1. Hamburk (Německo)
  2. Kodaň (Dánsko)
  3. Berlín (Německo)
  4. Dublin (Irsko)
  5. Amsterdam (Nizozemí)
  6. San Francisco (USA)
  7. Göteborg (Švédsko)
  8. Praha (Česká republika)
  9. Varšava (Polsko)
  10. New York (USA)
320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
11 shares