1. Sňatky, které se konají v den sv. Valentýna mají podle všeho o 18-36 % větší pravděpodobnost, že skončí rozvodem.
2. Nosit bílé svatební šaty nebylo vždy tradicí. Zpopularizovala to až královna Viktorie.
3. Největší svatební kytice byla 60 metrů dlouhá a skládala se z 1500 květin.
4. Rozlučka se svobodou má dlouhou tradici. Slavit poslední noc před svatbou bylo zvykem již v době Sparty.
5. Ve Francii je legální vzít si mrtvou osobu, pokud prokážete, že si vás chtěl zemřelý předtím než zemřel, opravdu vzít.
6. Nejdražší svatební šaty na světě byly vyrobeny v roce 2006 a stály 12 milionů dolarů.
7. Jestli si myslíte, že většina svatebních párů má o svatební noci sex, není tomu tak. Výzkum odhalil, že ve Spojených státech ho nemá více jak polovina novomanželů, zatímco ve Velké Británii je to více než třetina.
8. Průměrný sňatkový věk dosáhl v roce 2017 u žen 30,8 let a u mužů 32,7 let, zatímco v 70. letech to bylo u žen 22,6 let a u mužů 24,6 let.
9. Největší svatební dort vážil přes 6,8 tun.
10. V 17. století se místo svatebního dortu pekl tzv. nevěstin koláč, který nemusel být nutně sladký. Některé obsahovaly i maso.
11. Tradice líbánek pochází z 19. století, ale byla původně přístupná jen pro bohaté páry a jejím účelem bylo návštěvování příbuzných.
12. Před módou bílých svatebních šatů mohly nevěsty nosit jakou barvu chtěly. Až na zelenou barvu – ta byla tabu, protože byla spojována s uvolněnou morálkou ženy (souviselo to s představou, že se nevěsta „vyválela v trávě“).
13. Svatební kytice nebyla původně vůbec z květin. Kromě bylinek se skládala například z česneku a jejím účelem bylo odehnat zlo.
14. Před módou bílých svatebních šatů mohly nevěsty nosit jakou barvu chtěly. Až na zelenou barvu – ta byla tabu, protože byla spojována s uvolněnou morálkou ženy (souviselo to s představou, že se nevěsta „vyválela v trávě“).
15. Bílé svatební dorty značily dobré společenské postavení, protože bílý rafinovaný cukr byl velmi drahý.
16. Dříve se na novomanžele házela místo konfet či rýže pšenice, protože byla symbolem plodnosti.
17. Dříve se nosil svatební prstýnek nikoli na levé, ale na pravé ruce a v 16. a 17. století bylo dokonce zvykem nosit ho místo na prsteníčku na palci.
18. Aktuálně nejpopulárnější písní pro první tanec ženicha a nevěsty je hit „Thinking Out Loud“ od Eda Sheerana.