Seznamte se s 10 nejbohatšími miliardáři roku 2017


Magazín Businessinsider sestavil za pomoci dat z agentury Bloomberg a jejího „indexu miliardářů“ – tzv. Bloomberg Billionaires Index – seznam nejbohatších lidí na světě. Většina z nich jsou podnikatelé, kteří vybudovali svůj úspěch podnikáním v oblasti technologií, obchodu či módy. Podívejte se, kdo všechno se dostal do první desítky.

ad8

10. Ingvar Kamprad

Ingvar Kamprad je švédský podnikatel, který již ve svých 17 letech založil bytový řetězec IKEA. V 70. letech jej i se svou rodinou přesunul mimo Švédsko, aby se vyhnul placení vysokých daní.

ad9 - 320x100_1

Čisté jmění: 50,7 miliard dolarů

Věk: 91

Občanství: Švédsko

Oblast: obchod

Zdroj bohatství: podnikání, IKEA

9. Larry Page

Larry Page založil spolu se Sergeyem Brinem roku 1998 společnost Google. V současné době je výkonným ředitelem společnosti Alphabet (mateřská společnost Googlu).

Čisté jmění: 51,5 miliard dolarů

Věk: 44

Občanství: Spojené státy

Oblast: technologie

Zdroj bohatství: podnikání, Google

8. Larry Ellison

Larry Ellison v roce 1977 spolu s dalšími dvěma kolegy založil vlastní programátorskou firmu, která se podílela mimo jiné na budování relační databáze pro společnost CIA. Později vešla ve známost jako Oracle Corporation, druhá největší společnost v této oblasti (v závěsu za Microsoftem).

Čisté jmění: 53,9 miliard dolarů

Věk: 73

Občanství: Spojené státy

Oblast: technologie

Zdroj bohatství: podnikání, Oracle

7. Bernard Arnault

Bernard Arnault je předsedou koncernu LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton, který sdružuje více než desítku luxusních módních značek. Arnault například koupil značku Christian Dior, čímž pomohl tuto skomírající společnost vzkřísit.

Čisté jmění: 61,5 miliard dolarů

Věk: 68

Občanství: Francie

Oblast: spotřebitelská

Zdroj bohatství: podnikání/dědictví, LVMH

6. Carlos Slim

Carlos Slim vlastní několik velkých společnosti v konglomerátu Grupo Carso. Kromě jiného například ovládá společnost American Movil, největšího mobilního operátora v Latinské Americe.

Čisté jmění: 63,5 miliard dolarů

Věk: 77

Občanství: Mexiko

Oblast: různá

Zdroj bohatství: podnikání, Grupo Carso

5. Mark Zuckerberg

(Pixabay.com)

Mark Zuckerberg založil nejznámější sociální síť ještě jako student a poprvé facebook spustil ze své koleje. Později se z koleje odstěhoval, aby mohl v jeho vývoji pokračovat na plný úvazek.

Čisté jmění: 72,3 miliard dolarů

Věk: 33

Občanství: Spojené státy

Oblast: technologie

Zdroj bohatství: podnikání, Facebook

4. Amancio Ortega

Amancio Orteega je španělský podnikatel a zakladatel gigantu Inditex, nadnárodní oděvní společnosti, která vlastní například Zaru, Massimo Dutti nebo například Oysho.

Čisté jmění: 75,9 miliard dolarů

Věk: 81

Občanství: Španělsko

Oblast: obchod

Zdroj bohatství: podnikání, Inditex

3. Warren Buffett

Po tom, co nebyl přijat na Harvardovu univerzitu, odjel Warren Buffet studovat pod vedením mentora Benjamina Grahama. V roce 1969 koupil firmu Berkshire Hathaway a následně z ní vybudoval silnou holdingovou společnost.

Čisté jmění: 81,7 miliard dolarů

Věk: 87

Občanství: Spojené státy

Oblast: různá

Zdroj bohatství: podnikání, Berksihre Hathaway

2. Bill Gates

Bill Gates založil spolu se svým přítelem Paulem Allenem společnost Microsoft a do roku 2000 v ní fungoval jako generální ředitel. Ačkoliv již ve vedení společnosti není tak aktivní, i nadále v ní působí jako předseda představenstva.

Čisté jmění: 89,4 miliard dolarů

Věk: 62

Občanství: Spojené státy

Oblast: technologie

Zdroj bohatství: podnikání, Microsoft

1. Jeff Bezos

Jeff Bezos je zakladatelem společnosti Amazon.com, kterou založil v roce 1994 ve své garáži v Seattlu. O tři roky později se dostal internetový obchod na veřejnost a rozrostl se o mnoho dalšího zboží od módy přes technologii až po jídlo. 24. listopadu 2017 na Black Friday přesáhlo jeho jmění 100 miliardovou hranici.

Čisté jmění: 98,4 miliard dolarů

Věk: 53

Občanství: Spojené státy

Oblast: technologie

Zdroj bohatství: podnikání, Amazon

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
2 shares

adform


Zavřít reklamu