10 neobvyklých destinací s nejmenší hrozbou teroristického útoku


Podle britského ministersterstva zahraničí vykazuje až 45 zemí na světě vysoké riziko teroristického útoku. Kam se tedy vydat, abychom se cítili bezpečně, a kde je hrozba teroristického útoku nejmenší?

ad8

1. Mongolsko

(Pixabay.com)

Ačkoliv Mongolsko není zrovna nejnavštěvovanější turistickou destinaci, má toho hodně co nabídnout. Kromě rozsáhlé hornaté a poklidné krajiny, zde můžete navštívit například zajímavý festival mongolských orlích lovců Bayan-Olgii’s Kazakh, který se každoročně koná v podhůří pohoří Altaj a patří mezi nejoblíbenější mongolské tradice.

ad9 - 320x100_1

2. Lesotho

(Pixabay.com)

Tato bývalá britská kolonie, která letos slaví 50. výročí nezávislosti a které se přezdívá „Království v nebi“, je jedinou zemí na světě, jejíž nejnižší bod leží až 1400 m nad mořem. Jedním z největších lákadel tohoto místa je například vodopád Maetsunyane nebo národní park Sehlabathebe.

3. Turkmenistán

(Pixabay.com)

Turkmenistán bývá vzhledem k jednadvacetileté vládě diktátora Saparmurata Nijazova a jeho zálibě v budování kultu osobnosti někdy stereotypně označován za totalitní zábavní park. Za návštěvu ale toto místo stojí hlavně kvůli tajuplným krásám pouště Karakum a jejím fotogenickým kráterům a kaňonům. Zajímavá jsou také starověká města Merv a Konye-Urgench. Vízum do Turkmenistánu je však velmi obtížné získat.

4. Moldavsko

(Pixabay.com)

Jako jedna z nejméně navštěvovaných zemí na světě má Moldavsko také jedno z nejnižších rizik teroristického útoků. Moldavsko je proslulé svými velkolepými kláštery, příznivými podmínkami pro pozorování ptáků a výborným vínem (což možná vysvětluje, proč je tato země na druhém místě v konzumaci alkoholu).

5. Madagaskar

(Pixabay.com)

Tento pozoruhodný ostrov, který vznikl před 165 tisíci lety odtržením od superkontinentu Gondwany, se pyšní bohatou faunou a flórou, kterou nenajdeme nikde jinde na světě, přičemž 80 % místních rostlin a 90 % místních plazů je endemických. Lákadlem je také hlavní město Madagaskaru Antananarivo.

6. Severní Korea

Pokud se budete snažit ukradnout propagandistické transparenty, možná pro vás Severní Korea nebude tou nejbezpečnější zemí, ale pokud se obáváte terorismu, můžete být v klidu. Severní Korea je v tomto ohledu sázka na jistotu. Nízké riziko teroristického útoků mají také sousední oblasti této země, stejně jako třeba Japonsko nebo Tchaj-wan.

7. Bolívie

(Pixabay.com)

Protože je cestování touto oblastí poměrně náročné a unavující, byl tento chudý a uzavřený národ vždy spíše cílem putování baťůžkářů nežli mainstreamovou turistickou destinací. Odměnou za tuto námahu vám však budou nádherné místní vrcholky, které jsou svým kouzlem často srovnávány s Tibetem.

8. Angola

(Pixabay.com)

Již před několika lety naznačila Světová rada cestování a cestovního ruchu, že by se Angola spolu s dalšími zeměmi jako je Gabo nebo Irák mohla stát svědkem velkého nárůstu své návštěvnosti. Po desetiletí byla Angola turisty přehlížena kvůli místní občanské válce, a ačkoliv jsou škody z této války stále rozsáhlé, země se pozvolna zotavuje a cestovní ruch roste.

9. Arménie

(Pixabay.com)

I když se Arménie nachází blízko Sýrie a Iráku, teroristické hrozby jsou zde velmi nízké. V Arménii je znát velmi silné duchovní dědictví – nachází se tu množství kostelů a klášterů, jejichž kouzlo nespočívá v jejich architektuře či starobylosti, ale v energii, kterou ze sebe vyzařují. Za návštěvu stojí například unikátní klášter Geghard, který je vytesaný do skal a který se řadí společně s přilehlým údolím na Seznam světového dědictví UNESCO.

10. Kiribati

Kiribati je součástí Mikronésie a skládá se z 33 korálových ostrovů, z nichž většina tvoří atoly, kruhové útesy obklopující lagunu. Dá se tu nejen surfovat nebo potápět, ale na své si přijdou i milovníci historie, kteří mohou navštívit například hlavní město Jižní Tarawu, kde se dodnes nachází pozůstatky bojů z druhé světové války. Kiribati je jedním z nejméně navštěvovaných míst na světě, což pravděpodobně souvisí i s jeho nízkým rizikem teroristického útoku.

320x100_mobile_2

Sdílejte článek se svými přáteli!
0
5 shares